1. Karadeniz ve Balkan Ekonomik ve Politik Araştırmalar Sempozyumu

1. Karadeniz ve Balkan Ekonomik ve Politik Araştırmalar Sempozyumu

11 Mayıs 2014 - 13:58 - Güncelleme: 01 Eylül 2014 - 00:33

kabep.beun.edu.tr turKüreselleşmenin hız kazandığı, uluslararası rekabetin giderek arttığı ve bilgiye dayalı ekonominin öne çıktığı günümüz koşullarında, yerelleşme ve bölgeselleşmeye olan ihtiyaç giderek artmıştır. Dünyada son dönemde ortaya çıkan gelişmeler ve bu bağlamda yaşanan bölgeselleşme hareketleri, sınır ötesi işbirliklerinin önem kazanmasına neden olmuştur. Sınır ötesi işbirliği bağlamında ekonomik, siyasal, yönetsel, sosyal ve kültürel alanlarda gerçekleştirilecek olan çalışmaların akademik bir platformda ele alınması önem arz etmektedir.

 

Bu çerçevede Karadeniz ve Balkan ülkeleri arasındaki işbirliğini geliştirmek ve bölge ülkeleri arasındaki işbirliğini sinerjiye dönüştürmek amacıyla “I. Karadeniz ve Balkan Ekonomik ve Politik Araştırmalar Sempozyumu”, organize edilmiştir. Sempozyum geniş bir katılıma dayalı olarak akademisyenleri ve profesyonelleri çeşitli uzmanlık konularında bir araya getirerek karşılıklı etkileşime dayalı tartışma ortamı oluşturmak ve karşılıklı fikir alış verişine zemin hazırlamak amacındadır. Sempozyum ayrıca ekonomi, finans, yönetim ve uluslararası ilişkiler alanlarında disiplinler arası çalışan pek çok akademisyen ve profesyoneli bir araya getirecek bir mekansal organizasyon olma hedefindedir. Bu bağlamda sempozyum, bölgedeki araştırmacılar arasında bir ağ kurmayı planlamaktadır.

 

Bu çerçevede 5-6-7 Eylül 2014 tarihlerinde Bülent Ecevit üniversitesi-Fon Üniversitei birlikteliğinde "1.Karadeniz ve Balkan Ekonomik ve Politik Araştırmalar Sempozyumu" düzenlenecektir.

 

Bilim Kurulunca belirlenen çeşitli bildiriler Copernicus, DOAJ ve EBSCO gibi çeşitli indekslerde taranan ve Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından yayımlanan Uluslararası Yönetim İktisat ve İşletme Dergisi tarafından çıkartılacak özel bir sayıda yayımlanacaktır. Bununla birlikte tüm bildiriler sempozyum CD’sinde yer alacaktır.

 

Be-mail:   kabep@beun.edu.tr

web:      http://kabep.beun.edu.tr/

Bu haber 1283 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..