2016'da üniversitelere 3000 idari personel alınacak

Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2016 yılı içinde yapılması planlanan 2500 idari personel kadrosuna 500 daha ilave edilerek toplam atama yapılacak kadro sayısının 3000'a çıktığı bildirildi.

09 Şubat 2016 - 15:27

Yüksek Öğretim Kurumu tarafından kurumal web sayfası üzerinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Bilindiği üzere Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığınca 2015 yılı için devlet üniversitelerimizin idari kadrolarına 2 bin 500 atama izni verilmişti. 2016 yılı içinde aynı şekilde 2 bin 500 atama izni verilmesi planlanmıştı. 

 Hükümetimizle yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bu sayı “beş yüz” daha artırılarak “3 bine” çıkarılmıştır. 

 İlave verilen beş yüz atama izni üniversitelerin akademik ve idari işlerinin daha iyi yürütülmesinin yanında, bilhassa üniversite hastanelerinin hizmetinin daha ileri noktalara çıkarılmasını sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan sağlık personeli teminine de katkı sağlayacaktır.  

Bu kapsamda yapmış olduğumuz artış teklifini kabul eden başta

Başbakanımız Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’a, bütün hükümet erkânına, ayrıca konuya katkılarından dolayı Devlet Personel Başkanlığına yükseköğretim camiası adına teşekkür ederiz.     

Bu haber 1500 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..