70 Akademisyene 657’den Soruşturma

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, ‘Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin ‘Bu Suça Ortak Olmayacağız’ bildirisine imza atan öğretim üyeleri hakkında disiplin soruşturması başlattı. Soruşturma, 657 Devlet Memurları Kanunu’na göre yürütülecek.

04 Şubat 2016 - 19:28

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi (DTCF), İletişim Fakültesi (İLEF) ve Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde (SBF) görevli akademisyenleri kapsayan soruşturmada, akademisyenlerden bildiride imzalarının bulunup bulunmadığıyla ilgili savunma yapmaları istendi. Soruşturma, 60’ı üniversite kadrosunda olmak üzere yaklaşık 70 kişiyi kapsıyor.

Akademisyenlere gönderilen tebligatta, soruşturmanın 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun disipline ilişkin hükümleri ve 657 ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nda bulunmayan usul kuralları açısından Yükseköğretim Kurumları Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği uyarınca açıldığı bildirildi. Bildiride imzası bulunanların savunmalarını, en geç davetiyenin tebliğinden 7 gün sonra yazılı veya sözlü olarak komisyona iletmesi istendi.

Kaynak: eğitimsen

Bu haber 685 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..