Adanan Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi 2 Profesör İlanı

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden:

17 Haziran 2016 - 08:16

AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 26.maddesi ile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği asgari şartlara haiz Öğretim Üyesi (Profesör kadrosuna) alınacaktır.

Başvuru Şartları:

* Profesör kadroları için, başvurdukları birim ve bölümü belirten dilekçe, ekinde özgeçmiş, fotokopileri noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı (belgelerin asılları ile birlikte gelindiğinde, fotokopilerinin onayları yapılabilecektir) ve yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) takım dosyayı ekleyerek Personel Daire Başkanlığına başvuruda bulunulması gerekmektedir.

  • Devlet hizmetine girmede aranılan genel şartları taşımaları gerekmektedir.
  • Yabancı ülkelerden alınan diplomaların onaylı denklik belgesi.
  • Erkek adaylar için onaylı askerlik durum belgesi.
  • Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı, ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Başvuru süresi ilanın yayın tarihi itibariyle onbeş (15) gün olup, posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar başvuru dilekçesini web http://www.adanabtu.edu.tr adresinden alarak başvuracaklardır. Belirtilen koşulları taşımayan ve süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Duyurulur.

Rektörlük: 0 322 455 00 00

 

BirimiBölümüKadro

 

Unvanı

Kadro DerecesiKadro SayısıNiteliği
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiGıda MühendisliğiProfesör11Meyve suyu teknolojisi ve doğal tatlandırıcılar konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesiİnşaat MühendisliğiProfesör11Betonarme ve kompozit kolonlar konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak

5798/1-1

Bu haber 434 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..