Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden:

17 Haziran 2016 - 08:21

Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir. (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

1 – Profesör Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini, tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

2 – Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

3 – Yardımcı Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Yabancı dili belirten bir dilekçe, özgeçmişleri, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ve noter tasdikli mezuniyet belgesi, doktora veya uzmanlık belgesinin noter tasdikli sureti ile başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrolarına Doçentler başvuramazlar.

MÜRACAAT YERİ VE TARİHİ: Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent adaylarının ilgili birimlere; ŞAHSEN başvurmaları gerekmektedir. Yardımcı Doçent Adayları için yabancı dil sınavının yeri ve tarihi ilgili birimlerce bildirilecektir.

Müracaatlar ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yapılmalıdır.

 

BİRİMBÖLÜMANABİLİM DALIÜNVANIDRCADETAÇIKLAMA
Fen Edebiyat FakültesiTürk Dili ve EdebiyatıEski Türk EdebiyatıProf.11Eski Türk Edebiyatı alanında doçent olmak, Klasik Türk Edebiyatında nesir-nazım ilişkisi, edebi tür, Fars Edebiyatının Türk Edebiyatına etkisi konularında çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesiİlköğretimİlköğretim Matematik EğitimiProf.11İlköğretim Matematik Eğitimi alanında doçent olmak.
Güzel Sanatlar FakültesiResim Prof.11İnsan resimleri, göç ve peyzaj konularında çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiFizikYüksek Enerji ve Plazma FiziğiDoç.11CMS deney verileri ile karanlık madde ve ekstra boyutlar konularında tek jet metodu ile çalışmalar yapmış olmak, Fizik Bilim dalında doçent olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriBiyoistatistik ve Tıp BilişimiDoç.11Ridge regresyon, temel bileşenler regresyon, pathanalizi ve matematiksel modeller konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık YüksekokuluHemşirelik Doç.11Sporadik meme ve gastrointestinal sistem kanserlerinde genetik yatkınlıkla ilgili çalışmış olmak.
Eğitim FakültesiİlköğretimFen Bilgisi EğitimiYrd. Doç.11Fen Bilgisi Eğitimi alanında doktora yapmış olmak, Web 2.0 araçları ve biyoteknoloji okuryazarlığı konularında çalışmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriRadyolojiYrd. Doç.11Kolestazlı ve enzim yüksekliği olan hastalarda hepatikven dalga formu ve damping indeksin değerlendirilmesi konusunda ve Spina bifida okkultasıklığı konularında çalışmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAdli TıpYrd. Doç.11Adoledan çağı intiharları ve çocuk yaş grubu düşmeleri konusunda çalışmış olmak.

Bu haber 538 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..