Atatürk Üniversitesinden Muhteşem “Gösteri Sanatları Sahnesi”

Atatürk Üniversitesi Doğu’nun en büyük ve en modern salonlarından birini daha hizmete açmaya hazırlanıyor.

28 Ocak 2016 - 20:31

İnşası yaklaşık 10 yıl önce biten, ama o zamandan beri boş bir inşaat olarak kalan bina, 6 aydır sürdürülen hummalı çalışmalarla muhteşem bir gösteri sanatları salonuna dönüştü. Çok amaçlı kullanıma uygun olarak planlanan ve içerisinde her türlü sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerin yapılabilmesine imkân tanıyacak alt yapıda olan salon, özellikle çağdaş bir tiyatro sahnesi olarak hizmet verecek.

Koçak: Sadece Eğitime Değil, Kültüre de Önem Veriyoruz

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, salonun Türkiye’nin önemli gösteri sanatları merkezlerinden biri olacağına inandığını söyledi.

300 seyirci kapasiteli olan salonun her türlü teknik ve teknolojik donanımla yapılandırıldığını dile getiren Rektör Prof. Dr. Koçak, “Üniversite olarak bilime ve eğitime verdiğimiz önem kadar, sosyal, kültürel ve sanatsal çalışmalara da büyük mesai harcamaktayız. Millet olarak değerlerimizin taşıyıcısı olan sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler her zaman bizlerin önceliği olmuştur. Yapımı tamamlanan ve yakın bir gelecekte açılışını yapacağımız bu salon da, böylesi etkinliklere verdiğimiz değerin önemli göstergelerinden biri olmaktadır” dedi.

Sadece Bir Kaç Şehirde Var

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, üniversite olarak Erzurum’a ve bölgeye yaptıkları hizmetlerin süreceğini de belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin ancak birkaç şehrinde bulunabilen böylesi bir salonu Erzurum’a kazandırmış olduğumuz için de gurur ve mutluluk duymaktayız. Üniversite mensuplarımız ve öğrencilerimizle birlikte, çok değerli hemşehrilerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Salonumuzun milli ve manevi değerlerimizin yansıtıcı olan etkinliklerin yegâne mekânlarından biri olacağına inancım tamdır. Milletimize, şehrimize ve üniversitemize hayırlı olsun”.

Kaynak: A.Ü. Basın Merkezi

Bu haber 528 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..