Balıkesir Üniversitesi 6 profesör ilanı

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden:

04 Temmuz 2016 - 00:02

Üniversitemiz akademik birimlerine 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru ve Atanma/Yeniden Atanma Kriterlerini (http://personel.balikesir.edu.tr/mevzuat.html adresinden ulaşılabilir) sağlamaları, 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

A - PROFESÖR; BAŞVURU ŞARTLARI

- Profesör kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Başarı Belgesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli, yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ile istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını 6 takım halinde Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

- Adaylar dilekçelerinde yayınlarından birini Başlıca Araştırma Eseri olarak göstereceklerdir.

Adayların başvuru dilekçelerinde T.C. Kimlik Numarası, yazışma adresi ile telefon numaralarını bildirmeleri gereklidir. İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Son başvuru tarihi ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Birimi

Bölüm/Anabilim Dalı

Unvan

Kad. Der.

Adet

Açıklama

VETERİNER FAKÜLTESİ

Klinik Öncesi Bilimler Böl./Patoloji

Profesör

1

1

 

 

NECATİBEY EĞİTİM FAKÜLTESİ

Türkçe Eğt. Böl./Türkçe Eğit.

Profesör

1

1

 

İlköğretim Böl./Fen Bilgisi Eğit.

Profesör

1

1

 

 

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Matematik Böl./Cebir ve Sayılar Teorisi

Profesör

1

1

 

Biyoloji Böl./Hidrobiyoloji

Profesör

1

1

 

Kimya Böl./Anorganik Kimya

Profesör

1

1

 

6060/1-1

Bu haber 802 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..