Balıkesir Üniversitesi Akademik İlan

14 Nisan 2014 - 21:37

balikesir-universitesi-akademik-ilanBalıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz akademik birimlerine 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru ve Atanma/Yeniden Atanma Kriterlerini (http://personel.balikesir.edu.tr/mevzuat.html adresinden ulaşılabilir) sağlamaları, 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

A- PROFESÖR; BAŞVURU ŞARTLARI

- Profesör kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Başarı Belgesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli, yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını 6 takım halinde Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

- Adaylar dilekçelerinde yayınlarından birini Başlıca Araştırma Eseri olarak göstereceklerdir.

B- DOÇENT ; BAŞVURU ŞARTLARI

- Doçent kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Başarı Belgesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli, yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını 4 takım halinde Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

Adayların başvuru dilekçelerinde T.C. Kimlik Numarası, yazışma adresi ile telefon numaralarını bildirmeleri gereklidir. İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Son başvuru tarihi ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

- Profesör unvanı olanlar Doçent kadrolarına başvuramazlar.

BİRİMİBÖLÜM/ANABİLİM DALIUNVANKAD.

DER.

ADETAÇIKLAMA
TIP FAKÜLTESİDahili Tıp Bil.Böl./Çocuk Sağlığı HastalıklarıDoçent21.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİBiyoloji Böl./Moleküler BiyolojiProfesör1

1

Tarih Böl./Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyetleri TarihiDoçent1

2

VETERİNER FAKÜLTESİTemel Bilimler Böl./FizyolojiProfesör11
NECATİBEY EĞİT.FAK.Eğitim Bil.Böl./Rehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkDoçent31Mesleki Rehberlik alanında çalışmaları olmak.
BANDIRMA İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAK.İktisat Bölümü/İktisat TeorisiProfesör11
Siyaset Bilimi ve Kamu Yön.Böl./

Kentleşme ve Çevre Sor.

Profesör11
İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAK.İşletme Bölümü/Muhasebe ve FinansmanProfesör11
Siyaset Bilimi ve Kamu Yön.Böl.Profesör11
TURİZM FAKÜLTESİTurizm İşletmeciliği Böl.Doçent11Kongre Turizmi ve Fuar organizasyonu

alanında çalışmaları olmak.

Bu haber 1035 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..