Başkan Saraç, Romanya'da soydaşlarla buluştu

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, beraberindeki YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal ve YÖK Üyesi Dr. Emin Zararsız ile birlikte yükseköğretim odaklı işbirliğine yönelik Romanya'ya bir günlük resmi ziyaret gerçekleştirdi

11 Şubat 2016 - 09:04

Bilindiği üzere YÖK Başkanı Saraç başkanlığındaki heyetle, Balkan ziyaretleri kapsamında farklı tarihlerde Bulgaristan, Makedonya ve Kosova'ya resmi ziyaretler gerçekleştirilmiş; Kosova ve Arnavutluk ülkeleriyle yükseköğretim alanında işbirliğine yönelik mutabakat zaptları imzalanmıştır.

Başkan Saraç'ın Balkan ziyaretleri kapsamında 9 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu Romanya ziyaretinde Romanya Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanı Adrian Curaj, Yükseköğrenim Akreditasyon Kurumu Başkanı Iordan Petrescu, Romanya Akademi Başkanı Ionel Valentin Vlad ve Türkiye'nin Romanya Büyükelçisi Osman Koray Ertaş ile görüştü.

Gerçekleşen görüşmelerde Türkiye ve Romanya ülkeleri arasında yükseköğretim alanında karşılıklı işbirliği imkanları ve öğrenci değişim programları ele alındı.

Son olarak Romanya'da bulunan Türk soydaşlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla da bir araya gelen YÖK heyeti, yükseköğretime dair sorunları ve talepleri dinlediler.

Bu haber 508 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..