Başkan Saraçtan "Yüksek Öğretim Sistemi Reformu" Sunumu

Reformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulunun 28.01.2016 tarihli toplantısında, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, yükseköğretimin yeniden yapılanmasına ilişkin Yükseköğretim Kurulunun görüşlerini içeren bir sunum yaptı.

29 Ocak 2016 - 17:24

Başbakan Yardımcısı ve Reformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulu Başkanı Lütfi Elvan'ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu, Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal, YÖK Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Orhan Uzun, Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin, Başbakanlık başmüşavirleri ile ilgili bakanlıkların müsteşarları ve müsteşar yardımcıları katıldı.

Başbakanlık Merkez Binasında gerçekleşen Reformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulunun toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü.

 

Bu haber 868 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..