Bozok Üniversitesi Camii ve Külliyesi Tamamlandı

14 Nisan 2014 - 18:19

bozok-universitesi-camii-ve-kulliyesi-tamamlandiYaptırdığı okul ve fakülte binalarıyla Yozgat eğitimine ve Üniversitemizin bugünlere gelmesine büyük katkı sağlayan Yozgatlı Hayırsever İşadamı Erdoğan Akdağ tarafından Üniversitemiz kampüs alanında yapımı tamamlanan iki bin 500 kişilik cami düzenlenen protokol imza töreni ile üniversitemize devredildi.

Erdoğan Akdağ Camii’nde gerçekleştirilen protokol imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar, Hayırsever

işadamı Erdoğan Akdağ, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Yumak, Genel Sekreter Doç. Dr. Seyfullah Türkmen katıldı.

27 Nisan 2012 tarihinde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katılımı ile temeli atılan caminin Kutlu Doğum haftası etkinlikleri kapsamında 18 Nisan Cuma günü düzenlenecek törenin arından ibadete açılacak. Açılışı gerçekleştirilecek cami ile üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrenciler rahat ibadet etme imkânına kavuşmuş olacak.

Üniversitemizin hızla geliştiğini belirten Hayırsever İşadamı Erdoğan Akdağ, Yozgat’ta Üniversite serüveninin 1992 yılında Mühendislik-Mimarlık Fakültesi binasının temelini atarak başladığına dikkat çekerek “O günden bu güne üniversitemizde çok büyük gelişmeler kaydedildi. Biz o tarihte üniversitenin kurulmasına vesile olduk. Üniversitemize Orta Anadolu’nun en büyük Kongre ve Kültür Merkezi’ni kazandırdıktan sonra en büyük hayalim buraya bir cami yaptırmaktı. Üniversitemiz büyürken ibadethane eksikliğinin de hissedildiğini gördüm. Bugün o hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Çok büyük fedakârlıklarla inşa ettiğimiz camimizin yapımını tamamladık. Yozgat’ın en büyük camileri arasında yer alıyor. Bugün Rektörümüz ile yaptığımız protokolle camiyi üniversitemize teslim ettik. Allah cemaatini bol eylesin. Allah hayırlı uğurlu etsin” şeklinde konuştu

Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu ise bir cami bir mescit inşa etmek, imanın ve mümin olmanın en güzel alameti olduğunu söyledi. Cenab-ı Hakk’ın herkese cami yapmayı nasip etmediğini belirten Poçanoğlu, “bu gerçekten güzel bir ibadettir. Karşılığında Cenab-ı Hakk’ın cennette bir köşk ikram edeceği bir ibadettir. Bir insanın hidayetine, ibadetine vesile olmak yer üstündeki ve yer altındaki bütün zenginliklere sahip olmaktan daha büyük bir servettir. Bu müstesna hizmetten dolayı Erdoğan Akdağ Beye ve caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar da Bozok Üniversitesi’nin kuruluşu, öncesi ve sonrasındaki süreçlerde Üniversitemize önemli katkılar sağlayan Hayırsever işadamımız Erdoğan Akdağ’a teşekkür ettiği açıklamasında “Erdoğan Akdağ Bey tarafından yaptırılan iki bin 500 kişilik camii tamamlanarak bugün teslim aldık. 18 Nisan Cuma günü ibadete açacağız. Kampüsümüzde eksikliği hissedilen önemli bir ihtiyaç da böylelikle giderilmiş olacak. Yaptıkları katkılardan dolayı Hayırsever işadamı Erdoğan Akdağ Bey ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Bozok Üniversitesi

Bu haber 1090 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..