Doç.Dr. Demir, Enstitü Müdürlüğüne Atandı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İslam Mezhepleri Tarihi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ahmet İshak Demir, Recep Tayyip Erdoğan Ünivresitesi Sosyal Bilimler Ensitütüsü müdürlüğüne atandı.

04 Şubat 2016 - 12:06

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İslam Mezhepleri Tarihi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ahmet İshak Demir, Recep Tayyip Erdoğan Ünivresitesi Sosyal Bilimler Ensitütüsü müdürlüğüne atandı. Recep Tayyip Erdoğan Ünivresitesi kurumsal web sayfasında yer alan açıklamada şöyle denildi: " Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Hukuk Fakültesi Dekanlıkları ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüklerine yeni atamalar yapılmıştır. Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanlığına, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih SEYİS vekâleten; Hukuk Fakültesi Dekanlığına, İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şevket TOPAL vekâleten; Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne, Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Ali ESİR asaleten; Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne de İlahiyat Fakültesi Mezhepler Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet İshak DEMİR asaleten atanmışlardır."

Doç.Dr. Ahmet İshak Demir Kimdir?

1968 yılında Rize/Çayeli/Armutlu Köyü‘nde doğdu. (Şimdiki adıyla Yeşilköy)  İlk (1979) ve orta okulu (1983) aynı yerde, lise öğrenimimi ise Beylerbeyi Lisesi’nde (İstanbul-1986) tamamladı. Aynı yıl girdiği Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi‘nden 1991 yılında mezun oldu.

1993 yılında aynı fakültede Kelam Anabilim dalında yüksek lisansını, 2000 yılında da doktorasını tamamladı.

1995 yılında KTÜ Rize İlahiyat Fakültesi İslam Mezhepleri Tarihi Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak atandı. Ocak 2001’de aynı anabilim dalında Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine atandı. 3 Mart 2004 – 2 Aralık 2005 tarihleri arasında Dekan Yardımcılığı görevinde bulundu. 27 Temmuz 2007 tarihinde Rize Üniversitesi Ardeşen Meslek Yüksekokulu kurucu müdürlüğüne atandı, bir dönem mezun verdikten sonra 27.07.2010 tarihinde bu görevinden ayrıldı.

2011-2013 Bilgi İşlemden Sorumlu Rektör Danışmanlığı görevinde bulundu.

21 Haziran 2012 tarihi itibarıyla doçent oldu ve 2013 yeniden Dekan yardımcılığı görevine atandı.

 

 

Bu haber 1155 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..