Doğudan Batıya Düşüncenin Serüveni (10T Cilt)

Kolektif bir çaba ve çalışmanın ürünü olan ve adeta bir hazine değerinde olan Doğudan Batıya Düşüncenin Serüveni isimli 10 ciltlik çalışma İnsan Yayınlarıı tarafından yayınlandı

22 Şubat 2016 - 22:36

Kollektif
İNSAN YAYINLARI
Medeniyet Projelerinin İnşâ Sürecinde Çağdaş İslâm Düşüncesi
İslâm dünyasının maddî güç bakımından zayıflaması, toprak kayıpları, Müslüman coğrafyanın etnik ve siyasî olarak parçalanması ve bölgelerinde yeni devlet ya da devletçikler oluşturularak daha önce tesis edilmiş olan güçlü bütünlüğün bozulmasına bağlı olarak pek çok sorun ortaya çıkarmıştır.
Bu eserde yer alan düşünür ve fikirlerin günümüz düşünce ve pratik sorunları açısından somut katkı sağlayıcı özelliği bulunmaktadır. İslâm dünyasında birkaç asırdır yaşanan sorunlara ilişkin çözümlemeler ve uygulanabilir çözüm önerileri sunulmaktadır. Bütün bunların yanında asıl önemli olan, yeni bir medeniyetin kurulma imkânının hangi temeller üzerinde oturacağı konusunda zihin açıcı tartışma ve önerilerin yer almasıdır. Sunulan bu eser, salt düşünceleri ile temayüz etmiş ilim ve fikir adamlarının yanında fikre dinamizm kazandıran Hasan el-Bennâ, Mehmet Akif, Aliya İzzetbegoviç ve Ali Şeriatî gibi aktif fikir ve eylem önderlerini, geçmişten gelen sağlam kökleri canlı tutan ve günümüze uygun halde yeniden yorumlayan Mahmud Sami Ramazanoğlu, Mehmed Zahid Kotku ve M. Esat Coşan gibi irfanî geleneğin temsilcilerini bir araya getirmektedir. (Tanıtım Bülteni)
Yayın Tarihi 2016-02-09
ISBN 9755747682
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Cilt Sayısı 10 cilt
Cilt Tipi Ciltli
Kağıt Cinsi Şamuha Kağıt
Boyut 16 x 24 cm

Bu haber 1903 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..