Düzce Üniversitesi'nin Engellilere Duyarlılığı TRT ’de

Birçok alanda olduğu gibi engellerin kaldırılması konusunda da örnek girişimler sergileyen Düzce Üniveristesi, engellilere duyarlılığı, TRT 1 ve TRT Haber kanallarında izleyiciyle buluştu.

22 Şubat 2016 - 15:40

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü’nde eğitimine başlayan görme engelli  Ahizer Özbek’in engelleri ortadan kaldırarak göstermiş olduğu azmi, Ülkemizdeki birçok engelli bireye güzel bir örnek teşkil ederek onları hayata bağlıyor. Öğrencinin göstermiş olduğu gayretlerin ve Üniversitenin bu konudaki duyarlılığının ekrana taşındığı TRT’de yayınlanan röportajda, Üniversitenin Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Şenel Önaldı ile Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir, bu konuda yapacakları çalışmalarla ilgili görüşlerini dile getirdi.

Görme engelini eğitim için bir engel olarak görmediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencimizin eğitimini huzurla bitirebilmesi için Düzce Üniversitesi olarak gereken her şeyin yapılacağını ifade etti.

Bu haber 496 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..