Erturan'dan Erciyes Üniversitesinde muhteşem konser

Ünlü Kazak Müzik Grubu ‘Erturan’ Sabancı Kültür Sitesi’ni dolduran yüzlerce kişiyi coşturdu. Kazakistan’ın ünlü müzik grubu ‘Erturan’, Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) konser verdi.

07 Nisan 2016 - 17:43 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 - 17:44

ERÜ Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında ünlü Kazak müzik grubu ‘Erturan’ üniversitenin konuğu oldu. Sabancı Kültür Sitesi'nde düzenlenen konseri; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Doğan ile Prof. Dr. Karamehmet Yıldız’ın yanı sıra çok sayıda akademik personel ve öğrenci dinledi.

Geleneksel müzik enstrümanları eşliğinde parçalarını seslendiren ünlü müzik grubu ‘Erturan’ dinleyicilerden büyük beğeni kazandı.

Kazakistan'ın eski ve yeni şarkılarını geleneksel müzik enstrümanları eşliğinde seslendiren 5 kişilik müzik grubu Erturan, salonunu dolduran yüzlerce dinleyiciyi bulunduğu coğrafyadan alıp Orta Asya coğrafyasına götürdü. 

Öte yandan ünlü Kazak Müzik Grubu Erturan üyeleri, konserden bir gün sonra, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız'ı makamında ziyaret etti. Sıcak ve samimi ortamda geçen ziyarette Rektör Yardımcısı Yıldız, Erturan Müzik Grubu üyelerine hediye takdim etti. 

Kaynak: ERÜ

Bu haber 584 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..