Etü'den Türk-Ermeni İlişkileri ve Erzurum Paneli

25 Nisan 2014 - 16:20

etuErzurum Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından “TARİHİ BELGELERE GÖRE 1. DÜNYA SAVAŞINDA TÜRK - ERMENİ İLİŞKİLERİ VE ERZURUM” konulu panel düzenlendi. Erzurum içinden ve dışından pek çok dinleyicinin, çok sayıda akademik personel ve öğrencinin katıldığı panelin açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Muammer Yaylalı yaptı.

24 Nisan 2014 Perşembe günü saat 16.00’da Merkezi Derslikler Binası Konferans Salonunda düzenlenen panelin moderatörlüğünü ETÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Uğur Akbulut yaptı. Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu, Doç. Dr. Murat Küçükuğurlu ve Yüksek Mühendis Selami Oğuz’un konuşmacı olarak katıldığı panelde Türk – Ermeni ilişkileri ve bu ilişkilerde Erzurum ilinin tarihsel misyonu detaylı şekilde ele alındı.

Çeşitli ülkelerde yayınlanmış tarihi belge ve dokümanlardan faydalanılarak hazırlanan ve tarihe önemli bir not düşen panel, işgal yıllarında Erzurum’un ve Erzurum’daki  Müslüman halkın yaşadığı zor şartları gözler önüne serdi.

Düzenlenen panel sonunda Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı panelistlere ve katılımcılara teşekkür ederek, konuşmacılara plaket takdim etti.

Kaynak: ETÜ

Bu haber 820 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..