Firat Üniversitesi Akademik İlan

14 Nisan 2014 - 20:08

firat-universitesi-rokturluguÜniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

1 - Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri”ndeki esaslar uygulanacaktır.

2 - Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuracak adayların; www.firat.edu.tr adresinde bulunan doldurarak ekinde, özgeçmişlerini, doçentlik başarı belgelerini, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten lisansüstü çalışmalarını, üniversite veya ileri Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

3 - Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuran adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak ekinde Doçentlik Başarı belgelerini, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

4 - Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak, ekinde kısa özgeçmişlerini, doktora diplomasının onaylı birer örneği ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri,

5 - Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınavlarının yapılacağı yer ve tarih Üniversitemiz web sayfasında adaylara daha sonra duyurulacaktır.

6 - Başvurular ilan yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

ÜnvanıProf.Doç.Yrd. Doç.Açıklamalar
BirimiAnabilim DalıDrc.

Adet

Drc.

Adet

Drc.

Adet

Tıp FakültesiGöz Hastalıkları1-1Şaşılık cerrahi tedavisinde farklı kas grupları üzerine çalışmaları olmak, Deneysel katarakt konusunda çalışmaları olmak.
Anesteziyoloji1-1Anesteziyoloji'de simülasyonlu eğitici eğitimi kursu almış olmak.
Göğüs Hastalıkları1-1Göğüs Hastalıkları alanında uzman olmak ve İmmünoloji doktorası yapmış olmak.
Halk Sağlığı1-1Halk Sağlığı uzmanı olmak, Çocuk ve kadın istismarı konularında çalışmaları olmak.
Kardiyoloji1-1Kardiyak aritmilerin tanı ve tedavisinde elektrofizyoloji kursu almış olmak.
İç Hastalıkları*1-1**1-1*İç Hastalıkları Romatoloji yan dal uzmanı olmak.

**İç Hastalıkları Hematoloji yan dal uzmanı olmak, miyeloid ve lenfoid malignitelerinde renin-anjiotensin sistemi üzerine gen ekspresyonu konusunda çalışmaları olmak.

Tıp FakültesiÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları1-1Yenidoğan yan dal uzmanı olmak, yenidoğanda tromboz ve glukoz metabolizma bozuklukları üzerine çalışmaları olmak.
Üroloji3-1İskemik priapizm patofizyolojisi ile ilgili çalışmaları olmak, Pelvik taban sağlığı ve ürodinami eğitimi almış olmak.
Eğitim FakültesiFen Bilgisi Eğitimi*1-1

**1-1

***1-1

*Nükleer katı hal iz dedektörleri alanında çalışmaları olmak.

**Moleküler dinamik simülasyonu alanında çalışmaları olmak.

***Ağır metallerin bitkiler üzerinde etkisi alanında çalışmaları olmak.

Eğitim Programları ve Öğretim1-1İngilizce dil öğretiminde modüler öğretim yöntemi alanında çalışmaları olmak.
Fen FakültesiUygulamalı Matematik1-1
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiYönetim Bilimleri1-1Siyaset bilimi ve hukuk sosyolojisi alanında çalışmış olmak.
Mühendislik FakültesiMekatronik Mühendisliği1-1Kayma yüzeyi hareketli Ağ tabanlı bulanık kayan kipli kontrol alanında çalışmaları olmak.
Yazılım Mühendisliği2-1Yapay Zeka ve Veri Madenciliği alanında çalışmaları olmak ve Bilgisayar-Bilişim Bilimleri ve Mühendisliği alanında doçent olmak.
Veteriner FakültesiHistoloji ve Embriyoloji1-2
İç Hastalıkları1-1
Fizyoloji1-1Homosistein konusunda çalışmaları olmak.
Parazitoloji1-1
Dölerme ve Suni Tohumlama1-1
Diş Hekimliği FakültesiPeriodontoloji1-1Periodontoloji uzmanı olmak, manyetik alanların diş ve periodontal dokular üzerine etkisi konusunda çalışması olmak.
Protetik Diş Tedavisi2-1Protetik diş tedavisinde doktora yapmış olmak, çocuk dişlerinde protetik uygulamalarla ilgili çalışmaları olmak.
Elazığ Sağlık YOHemşirelik4-1İç hastalıkları hemşireliği alanında doktora yapmış olmak, Geriatri hemşireliği alanında çalışmaları olmak, hemodiyaliz ve periton diyalizi alanlarında çalışmaları olmak.
Sağlık Hizmetleri MYO4-1Tıp Fizyoloji alanında doktora yapmış olmak, Deneysel diabette reaktif gliozisi önleyici antioksidan ve vitaminlerle çalışmaları olmak.
Teknik Bilimler MYO1-1Dönen akışlarda ısı transferi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
TOPLAM1945

Bu haber 863 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..