Fırat Üniversitesi Harput Müziği Topluluğu'nun Kayseri Konseri

19 Nisan 2014 - 18:50

607A4498_0

Fırat Üniversitesi Harput Müzik Topluluğu Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde muhteşem bir konser verdi.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser programına, Kayseri Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Alli, Prof. Dr. Ahmet Kazez, Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yavuz Demirtaş, Fırat Üniversitesi Yöneticileri, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcıları ve yöneticileri, öğrenciler ve çok sayıda Elazığ'lı katıldı.

 Sanat danışmanlığını Yrd. Doç. Dr. Yavuz Demirtaş'ın yaptığı, Öğr. Gör. Ahmet Yüce'nin Sanat yönetmenliğinde oluşturulan Harput Müzik Topluluğu, Elazığ musikisinden seçme eserler seslendirdi.

 Konser sonunda Kayseri Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’a plaket takdim ederken, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ da Rektör Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur’a nazik davetlerinden dolayı plaket takdim etti.

Gece de ayrıca misafirlere Elazığ yöresine ait çedene kahvesi, orcik şekeri ve ağın leblebisi ikram edildi.

 Fırat Üniversitesi Harput Müzik Topluluğunun geniş bir kadro ile katıldığı etkinlik, Kayseri’de yaşayan Elazığlılara ve Elazığ dostlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Konser'den Kareler

[gallery ids="344,346,345,343,347,348,349"]

Bu haber 1012 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..