Galaxy S2'de Android 6.0 Marshmallow Keyfi

Özel üçüncü taraf yazılım geliştiricisi olarak bilinen Cyanogen, Android 6.0 Marshmallow temelli Cyanogen Mod 13'a Galaxy SII'ye port etmeyi başardılar.

06 Şubat 2016 - 13:21

Galaxy S II, Samsung’un en popüler telefonlarından biri ve pek çok kullanıcı halen daha bu telefonu severek kullanıyor. Ancak bugün artık Galaxy S7’den söz ettiğimize göre, Galaxy S II bu yönüyle bayağı eskidi denilebilir. Samsung Galaxy SII’ye yazılım desteği vermeyi uzun zaman önce durdur. Kutu çıkışı itibarıyla Android 2.3 Gingerbeard ile gelen S II, en son Android 4.1 JellyBean’a güncellendi ve öyle kaldı. Samsung cihaza resmi yazılım desteği vermese de, üçüncü taraf yazılım geliştiricilerinin bu cihaza merakı hiç bitmedi ve Galaxy SII için pek çok özel rom geliştirdiler.  Bu konuda geliştirdiği özel romlarla tanınan Cyanogen, daha önce Galaxy SII için KitKat ve Lollipop romlar da geliştirmişti. 

Dün itibarıyla Cyanogen takımı, Galaxy SII için Cyanogen Mode 13’ü  geliştirdiler. Bu yazılım Android 6.0 Marshmallow temelinde çalışıyor. Evet, Galaxy S II’ye Cyanogen Mode 13 ile birlikte Android 6.0 Marshmallow port edildi. Ancak hemen belirtelim bu bir özel rom ve muhtemelen stabil olmayan tarafları ya da bazı takılma sorunları olabilecektir.

Cyanogen Mod 13 Galaxy S II

Bu haber 766 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..