Iğdır Üniversitesi Akademik İlan [2.5.2014]

02 Mayıs 2014 - 00:21

igdir universityÜniversitemize aşağıda unvanı, derecesi ve niteliği belirtilen kadrolara: 2547 sayılı kanunun 23. ve 25. maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddelerine göre asgari şartlan sağlayan öğretim Üyesi alınacaktır.

A - DOÇENT BAŞVURU ŞARTLARI

*Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların başvurdukları bölüm ve anabilim dalları ile telefon numaralan ve yazışma adreslerinin de belirtildiği dilekçelerine; özgeçmişini, Nüfus Cüzdan Örneğini, 2 adet fotoğrafını, sabıkasızlık belgesini, Doçentlik basan belgesini, daha önce kamuda çalışmışlığı varsa hizmet belgesini, bilimsel yayınlanın, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını kapsayan 4 (Dört) takım dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı'na başvurmaları gerekmektedir.

B - YARDIMCI DOÇENT BAŞVURU ŞARTLARI:

* Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların; başvurmak istedikleri birim ve anabilim dallarını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, doktora belgelerinin onaylı fotokopisini, 2 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanlarını onaylı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 4 (dört) takım dosya ekleyerek ilgili fakülte dekanlıklarına başvurmaları,

* Yardımcı doçent adaylarının 2547 sayılı kanunun 23. maddesinin b/2 fıkrası ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmenliğinin 6. maddesine göre yabancı dil sınavlarına girmeleri, Yabancı ülkelerden alman diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylandığına dair belge eklemeleri, Adayların bilimsel çalışma ve yayınlarının eğitim-öğretim faaliyetlerini yönetimlerinde biten ve devam eden doktora çalışmalarının listesini içeren birer CD'yi dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

* Yapılan müracaatlarda belirtilen şartlan taşımayan, eksik belgeli dosyalar ve süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

* Başvurular, ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde yapılacaktır.

* Adayların yabancı dil sınavı tarihi daha sonra ilan edilecektir.

 

UnvanıAdetBirimiBölümüAnabilim DalıAçıklamalar
Doçent11Ziraat FakültesiTarla BitkileriTarla BitkileriÇayır Mera ve Yem Bitkileri Alanında Doktora yapmış olmak.
Doçent11Ziraat FakültesiToprak Bilimi ve Bitki BeslemeToprak
Yrd. Doç.31Fen Edebiyat FakültesiTürk Dili ve EdebiyatTürk Dili ve Edebiyat

Bu haber 875 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..