İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörlüğünden:

30 Ocak 2016 - 00:09

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda belirtilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır.

 

FAKÜLTE

BÖLÜM/PROGRAM

UNVAN

KADRO

SAYISI

ARANAN KRİTERLER

Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

Doçent

1

Adayların doktorasını, Gıda Mühendisliği ya da Gastronomi dalında almış olması ve sektörde 10yıllık tecrübeye sahip olması tercih edilmektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Pazarlama Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programı

Doçent

1

Pazarlama veya İşletme anabilim dallarından birinde doktora yapmış olmak.

Sosyal Bilimler Enstitüsü

İşletme Yüksek Lisans Programı

Doçent

1

Yönetim ve İşletme anabilim dallarından birinde doktora yapmış olmak.

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yönetim Bilişim Sistemleri Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programı

Yrd. Doç. Dr.

1

Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Ağları ve İşletme Veri İletişimi, Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP), Sistem Analizi ve Tasarımı, Proje yönetimi, yazılım mühendisliği gibi konularda ders vermiş, araştırmalar yapmış olması ve tercihen Bilgisayar Mühendisliği alanında doktor unvanı almış olması gerekmektedir.

Fen Bilimleri Enstitüsü

Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

Doçent

1

Adayların doktorasını, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği veya ilgili bir bilimalanında tamamlamış olmaları, doçentliğini Mühendislik temel alanından veya Sosyal Beşeri veİdari Bilimler temel alanı Üretim Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri veya Yönetim ve Stratejibilim alanlarından almış olmaları gerekmektedir. Girişimcilik, yenilikçilik ve işletmecilikalanlarında çalışma ve aratırmalar yapmış/yapıyor olmaları tercih edilmektedir.

İşletme Fakültesi

Ekonomi Bölümü

Doçent

1

Ekonomi alanında doktora derecesine sahip olmak. Finans, Finansal Ekonometri dalında dersvermiş ve araştırmalar yapmış olmaları tercih nedenidir.

İşletme Fakültesi

Ekonomi Bölümü

Doçent

1

Adayın mikroiktisat alanında (YÖK tarafından verilmiş) doçentlik ünvanına sahip olması gerekmekte, deneysel iktisat ve davranış iktisadı alanında ders vermiş ve uluslararası yayın yapmış olması tercih edilmektedir.

İletişim Fakültesi

Medya Bölümü

Doçent

1

İletişim Çalışmaları alanında doçent unvanı almış olmak. İletişim alanında uluslararası endeksli yayınlar yapmış olmak ve üniversitelerde en az 10 yıldır iletişim alanından dersler vermiş olmak.

İletişim Fakültesi

Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü

Prof. Dr.

1

İletişim Çalışmaları alanında doktora derecesine sahip olmak ve aynı alanda Doçent unvanı almış olmak. İletişim çalışmaları, kültür politikaları, kültür yönetimi, kültürel kimlik alanlarında uluslararası çalışmalar yapmış olmak.

Meslek Yüksekokulu

Bankacılık ve SigortacılıkProgramı

Yrd. Doç. Dr.

1

İşletme Anabilim Dalı'nda Doktora Derecesine sahip olmak. Akademik çalışmalarını bankacılıkalanında yapmış olması ve yükseköğretim kurumlarında en az 5 yıllık deneyime sahip olmasıtercih sebebidir.

Meslek Yüksekokulu

Basım ve Yayın TeknolojileriProgramı

Yrd. Doç. Dr.

1

İletişim Bilimleri Anabilim Dalında Doktora derecesine sahip olmak. Akademik çalışmalarınıgazetecilik alanında yapmış olması ve yükseköğretim kurumlarında en az 5 yıllık deneyime sahipolması tercih sebebidir.

Meslek Yüksekokulu

Deniz Ulaştırma ve İşletmeProgramı

Yrd. Doç. Dr.

1

Deniz Ulaştırma Mühendisliği anabilim dalında Doktora Derecesine sahip olmak. Yükseköğretimkurumlarında en az 5 yıllık deneyime sahip olması tercih sebebidir.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Moda Tasarımı

Yrd. Doç. Dr.

1

Moda Tasarımı konusunda yakın ve/veya bu konuları destekleyen dallarda doktora yapmışolmaları, Kalıp, Miraj, Dikiş teknikleri ve Drapaj derslerini en az 1 yıl ders verme tecrübesiolmalıdır.

 

İlanla ilgili tüm bilgiler Üniversitemizin http://www.bilgi.edu.tr/ adresinde yer almaktadır.

Bu haber 751 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..