İzzet Baysal Üniversitesi Akademik İlan [23.5.2014]

23 Mayıs 2014 - 00:51

Abant İzzet Baysal Üniversitesinden:

AKADEMİK PERSONEL İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular ilan edilen birime şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Profesör kadroları devamlı statü için olup; adaylar başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan altı takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.

Doçent kadroları devamlı statü için olup; adaylar dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; dilekçesine ekleyecekleri, öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf, üç adet referans mektubu, özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile kadronun ilan edildiği birime başvuracaktır. Bilim alanı bir yabancı dille ilgili olanlar başka bir yabancı dilde sınava girecektir. Adaylar dosyalarına haklarında bilimsel referans alınabilecek üç öğretim üyesinin isim ve adreslerini ekleyecektir.

Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.

Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecelerine uygun olması gerekmektedir.

İlan edilen kadrolara ataması yapılan adaylar görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorundadır.

Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır.

 

BİRİMİANABİLİM DALIUNVANIADETAÇIKLAMA
Eğitim FakültesiOkul Öncesi EğitimiProfesör11Sosyal Hizmetler alanında doçentliğini almış olmak. Okul Öncesi Eğitiminde sosyal beceri ve problem çözme konusunda çalışmaları bulunmak.
Eğitim FakültesiSosyal Bilgiler EğitimiProfesör11Atatürk İlkeleri ve İnkılapları ve Türkiye Cumhuriyeti bilim alanında doçentliğini almış olmak. TBMM ve Türkiye’deki demokratik gelişmeler konusunda çalışmaları bulunmak.
Eğitim FakültesiFen Bilgisi EğitimiProfesör11Fen Bilgisi Eğitimi alanında doçentliğini almış olmak.
Eğitim FakültesiResim-İş EğitimiProfesör11Plastik sanatlar resim ve resim iş eğitimi alanında doçentliğini almış olmak.
Eğitim FakültesiMüzik EğitimiProfesör11Müzikoloji-Müzik Eğitimi alanında doçentliğini almış olmak. Keman eğitimi ve okul çalgıları alanında çalışmaları bulunmak.
Eğitim FakültesiMüzik EğitimiDoçent31Müzik Bilim alanında doçent unvanı almış olmak. Gitar eğitimi ve performans konularında çalışmaları bulunmak.
Fen-Edebiyat FakültesiTürk DiliProfesör11Eski Türk Dili alanında doktora yapmış olmak. Türk Dili alanında doçent unvanı almış olmak. Hal ekleri konusunda çalışmaları bulunmak.
Fen-Edebiyat FakültesiAtom ve Molekül FiziğiProfesör11Slikon tabanlı nükleer radyasyon dedektörleri konusunda çalışmaları olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiGenel Sosyoloji ve MetodolojiDoçent21Türkiye’de 1980’li yıllarda liberalleşme hareketleri konusunda çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisadi Gelişme, Uluslararası İktisatProfesör11Uluslararası İktisat ve İşgücü Piyasaları konularında çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiNörolojiProfesör11 
Tıp FakültesiGöğüs HastalıklarıProfesör11 
Tıp FakültesiKulak, Burun, Boğaz HastalıklarıProfesör11 
Tıp FakültesiFarmakolojiProfesör11 
Tıp FakültesiDeri ve Zührevi HastalıklarıProfesör11 
Tıp FakültesiGenel CerrahiDoçent21 
Tıp FakültesiÇocuk PsikiyatrisiDoçent21 
Diş Hekimliği FakültesiAğız, Diş ve Çene CerrahisiDoçent21Dentoalveoler inflamatuar lezyonlarının mikrobiyolojik analizi konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik-Mimarlık FakültesiTelekomünikasyonDoçent21Sinyal işleme ve örüntü tanıma konularında çalışmaları olmak.
İlahiyat Fakültesiİslam HukukuDoçent21Genel hukuk kuralları ve usul-i fıkıh konularında çalışmış olmak.
İlahiyat Fakültesiİslam HukukuYardımcı Doçent51İbn Kudeme’nin fıkhı konusunda çalışmış olmak.
İlahiyat FakültesiDin BilimleriYardımcı Doçent51Din eğitimi alanında süreç, yapılanma ve model konusunda çalışmış olmak.
Ziraat ve Doğa Bilimleri FakültesiÇayır Mera ve Yem BitkileriProfesör11Tarla bitkileri alanında doçent unvanı almış olmak. Çayır, mera ve yem bitkileri konusunda çalışmaları olmak.
Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluHareket ve Antrenman BilimleriDoçent21Mücadele sporlarında vücut kompozisyonu, performans ve ramazan orucu açlığının etkileri konularında çalışmaları olmak.
Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluSpor Yönetim BilimleriDoçent21Spor yönetimi alanında doktora yapmış, spor pazarlaması, liderlik ve motivasyon konularında çalışmaları olmak.

 

Bu haber 857 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..