Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Doçent/Profesör İlanı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğünden:

31 Mart 2016 - 01:14 - Güncelleme: 31 Mart 2016 - 10:46

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48. maddesinde ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre çalıştırılmak üzere öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gündür.

Profesör ve Doçent kadrosuna başvurular Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılacak başvurular ve eksik belge ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanması gerekmektedir.

Devlet hizmet yükümlüsü adaylar başvurularında yükümlülük süresini belgelendirecek olup, bu adayların başvuruları devlet hizmet yükümlülüğü süresi bakımından, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 62 ve 63. maddesi hükümleri dahilinde değerlendirilerek kabul veya reddedilecektir

Öğretim üyesi atamalarında, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uygulanacaktır.

Adaylardan istenilen belgeler; Bölüm, Anabilim Dalını ve sabıka kaydının bulunup bulunmadığını belirten http://www.ksu.edu.tr adresinden temin edilecek başvuru formu ekinde bir adet fotoğraf, lisans diploması fotokopisi, doktora / uzmanlık diploması fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş, bilimsel çalışma ve yayın listesi, yabancı dil belgesi ile; profesör kadrosuna başvuracaklar, doçentlik belgesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını 6 takım, doçent kadrosuna başvuracaklar, doçentlik belgesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 takım olarak sunacaklardır.

 

BİRİM

UNVAN

K/D

ADET

NİTELİĞİ

MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ

Çevre Bilimleri

Profesör

1

1

Fosfor içeren boyar maddeler konusunda çalışmış olmak

ZİRAAT FAKÜLTESİ

Tahıllar ve Yemeklik Baklagiller

Profesör

1

1

Sıcak iklim tahılları konusunda çalışmaları olmak

Hayvan Yetiştirme

Profesör

1

1

Bal arısı ve Bombus arısı yetiştiriciliği konusunda çalışmaları olmak

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Genel Biyoloji

Profesör

1

1

Biyoloji alanında doçent ünvanına sahip olup, mikrobiyoloji alanında çalışmaları olmak

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

Antrenörlük Eğitimi

Doçent

1

1

Engelli sporcular konusunda çalışmaları olmak

3024/1-1

Aynı tarihti ilanda Yardımcı Doçent İlanları da mevcuttur. İlanın yardımcı doçentler de dahil  şeklinde forum sayfamızdan ulaşabilirsiniz:

Sütçü İmam Üniversitesi Akademik İlan

 

Bu haber 620 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..