Kırklareli Üniversitesi Akademik İlan [30.4.2014]

30 Nisan 2014 - 00:15

kirklareliuniversitesiÜniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda anabilim dalları ile unvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyeleri alınacaktır.

Başvurular ilanın yayımından itibaren 15 gün içinde aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda İlgili Birimlere şahsen yapılacaktır.

Doçent kadrosuna başvuracak adaylar, başvuracakları anabilim dalını belirten dilekçelerine ekleyecekleri üç adet fotoğraf, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan sureti, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarının fotokopileri, askerlik durum belgesi fotokopisi, özgeçmiş, yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilecek) ve yayınlarını kapsayan dosyalarını 4 takım dosya halinde ve ayrıca 4 adet CD ortamında vereceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adaylar, başvuracakları anabilim dalını belirten dilekçelerine ekleyecekleri 3 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, doktora belgesi, lisans, yüksek lisans diploma fotokopileri, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, özgeçmiş, yayın listesiyle bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya halinde ve ayrıca 4 adet CD ortamında vereceklerdir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gereklidir.

Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

BİRİMBÖLÜMANABİLİM DALIDoç.Yrd. Doç.NİTELİKLER
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİEĞİTİM BİLİMLERİEĞİTİMDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME1**Normal ve üstün zekalı öğrencilerin yazma performansları üzerine çalışma yapmış olmak.
FELSEFETÜRK İSLAM DÜŞ. TARİHİ1**Felsefe alanında doçentlik unvanına sahip olmak.
SOSYOLOJİSOSYOMETRİ1**Sosyoloji alanında doktora yapmış olmak.
UYGULAMALI SOSYOLOJİ1**Sosyoloji alanında doçentlik unvanına sahip olmak.
UYGULAMALI SOSYOLOJİ1*Kadın Çalışmaları ve Aile Politikaları üzerine çalışma yapmış olmak.
TARİHYENİÇAĞ TARİHİ1*Balkan ülkeleri tarihi üzerine çalışmaları bulunmak.
İKTİSADİ VE İD.BİL. FAK.İKTİSATİKTİSAT POLİTİKASI1**İktisat Politikası alanında doktora yapmış olmak.
İŞLETMEMUHASEBE-FİNANSMAN1**Muhasebe-Finansman alanında doktora yapmış olmak.
ULUSLARARASI İLİŞKİLERSİYASİ TARİH1**Uluslararası Hukuk alanında doktora yapmış olmak.
İLAHİYAT FAK.TEMEL İSLAM BİLİMLERİTEMEL İSLAM BİLİMLERİ1**İslam Hukukunda Tahkim Kanunları üzerine çalışma yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAK.ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ1**Mobil robotlar, manipulatörler ve otonom sistemler üzerine çalışma yapmış olmak.
GIDA MÜHENDİSLİĞİGIDA MÜHENDİSLİĞİ1**Gıda mühendisliği alanında doçentlik unvanına sahip olmak.

 

Bu haber 831 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..