MEF Üniversitesi 3 Öğretim Üyesi Alacak

MEF Üniversitesi Rektörlüğünden:

21 Şubat 2016 - 20:03

Eğitim-Öğretim dili %100 İngilizce olan ve “Flipped Classroom” eğitim-öğretim modelinin uygulandığı Üniversitemizin Mühendislik Fakültesi’nin Endüstri Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği Bölümlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23. ve 25. maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca, aşağıdaki açıklama kısmında belirtilen alanlarda uzmanlaşmış, aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi, tam gün görev yapacak iki Doçent ve bir Yardımcı Doçent alınacaktır.

İstenen Belgeler:

- Çalışma alanlarını belirten dilekçe,

- Son 6 ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,

- YÖK formatlı güncel özgeçmiş,

- Onaylı nüfus cüzdanı sureti,

- Lisans, yüksek lisans, doktora belgelerinin aslı veya resmi onaylı örnekleri,

- Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,

- Yabancı dil (İngilizce) yeterliliği için, aşağıdaki 3 koşuldan en az birini sağladığını gösteren belge:

• KPDS, ÜDS, YDS sınavlarının birinden 100 tam puan üzerinden en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen sınavlardan, bu puan muadili bir puan almış olmak,

• Türkçe dışındaki öğretim dilinin, öğretim üyesinin ana dili olması,

• Lisans, yüksek lisans veya doktora öğrenimini bu dilin ana dili olarak konuşulduğu ülkede ya da Türkiye'deki bir üniversitede derslerin sadece bu dille verildiği bir programda tamamlamış olmak.

Adayların, yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını, yayınlarına yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayacak şekilde hazırlanmış altı (4) nüsha dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış denkliğinin olması şarttır.

Başvurular, ilanın yayımı tarihinden itibaren on beş (15) gün içerisinde aşağıda belirtilen adrese şahsen ve posta ile yapılabilir. Posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Üniversitemize ulaşmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan, eksik belgeli ve başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

İlan edilen kadro daimi statüde olup tam zamanlıdır.

Başvuru Adresi: MEF ÜNİVERSİTESİ

Huzur Mahallesi, Maslak Ayazağa Caddesi, No: 4    34396 Maslak-Sarıyer/İstanbul

Tel: 0212 395 36 00    Faks: 0212 395 36 92    E-Posta: mef@mef.edu.tr

 

FAKÜLTE

BÖLÜM

UNVAN

ADET

AÇIKLAMA

Mühendislik

Endüstri Mühendisliği

Doçent

1

Büyük veri, karar destek sistemleri ve operasyon yönetimi alanında çalışmaları ve yayınları bulunmak. Üniversitemizin tüm bölümlerinde uygulanan “Flipped Classroom” eğitim- öğretim modeli ile eğitim-öğretim yapmayı kabul etmek.

Mühendislik

Endüstri Mühendisliği

Doçent

1

Karışık tamsayılı doğrusal olmayan programlama konusunda uzmanlığı ve sırtçantası problemleri, ekonomik öbek büyüklüğü belirleme problemleri, tedarik zinciri alanlarında optimizasyon uygulamaları üzerine yayınları bulunmak. Yöneylem araştırması, çizelgeleme, optimizasyonuygulamaları, enerji yönetimi konularında dersler verebiliyor olmak. Üniversitemizin tüm bölümlerinde uygulanan “Flipped Classroom” eğitim-öğretim modeli ile eğitim-öğretim yapmayı kabul etmek.

Mühendislik

İnşaat Mühendisliği

Yardımcı Doçent

1

Erken yaş beton, beton içyapı özellikleri, kütle betonlarında ısı gelişimi, nümerik modelleme alanlarında çalışmaları ve yayınları bulunmak.Malzeme bilimi, yapı malzemeleri, ileri beton teknolojileri derslerini verebiliyor olmak. Üniversitemizin tüm bölümlerinde uygulanan “FlippedClassroom” eğitim- öğretim modeli ile eğitim-öğretim yapmayı kabul etmek.

1467/1-1

Bu haber 580 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..