Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Akademik İlan [26.4.2014]

26 Nisan 2014 - 00:33

sitki kocman universitesiÜniversitemizin aşağıda belirtilen boş kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma Atama ve Yükseltilme Yönergesi (bakınız: www.personel.mu.edu.tr) hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır.

Doçent kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların www.personel.mu.edu.tr adresinde yer alan Öğretim Üyesi Başvuru Formuna, özgeçmişlerini, doçentlik belgesi, hizmet belgesi ve yukarıdaki internet adresinden temin edecekleri başvuru formu ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.

AÇIKLAMALAR:

1) Bütün adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

2) Müracaatlar ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde yapılacak ve postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

3) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

4) Doçent kadrolarına müracaat eden adaylar yayın dosyaları için Personel Dairesi Başkanlığı'ndan gönderim kutusu temin edebilirler.

5) Hizmet Belgesi Üniversitemiz dışından müracaat edecekler için istenmektedir.

6) Mühendislik Fakültesine müracaat edecek bütün adayların "Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik"in ilgili maddelerinde belirtilen yabancı dil şartını yerine getirmesi gerekmektedir.

 

BİRİMBÖLÜMABD/PROGRAMUNVANAÇIKLAMA
Fen FakültesiFizikFizikDoçent11Sinkrotron X-Işını Floresans ve Soğurma İnceyapı Spektroskopisi Tekniği ve Enstrümantasyonu konusunda çalışmaları olmak
Fen FakültesiBiyolojiBiyolojiDoçent21Doğal ve ıslah populasyonlarının biyokimyasal ve DNA belirteçleriyle karakterizasyonları, buğday depo proteinlerinin ve buğdayda pas hastalıklarının genetikleri konularında çalışmaları olmak
Edebiyat FakültesiTarihTarihDoçent21Yakınçağ tarihi alanında Doçentliğini almış olmak ve Osmanlı-Rus ilişkileri üzerine çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bil. Fak.Siyaset Bil. ve U.arası İliş.Siyaset Bil. ve U.arası İliş.Doçent21Avrupa Birliği alanında Doçent ünvanı almış olmak, Avrupa Birliği-Türkiye ilişkileri, İnsani Güvenlik ve Sınır Ötesi İşbirliği konusunda çalışmaları olmak
İktisadi ve İdari Bil. Fak.İşletmeİşletmeDoçent31Finans Alanında Doçent ünvanı almış olmak ve Değere Dayalı Finansal Performans Ölçütleri üzerinde çalışmaları olmak
Eğitim FakültesiİlköğretimSınıf ÖğretmenliğiDoçent21Sınıf Öğretmenliği Bilim Dalında doktora yapmış olmak, Doçentliğini Sınıf Öğretmenliği Bilim Dalında almış olmak. Okuma, anlama, yazma, Medya okuryazarlığı ve Sosyal Bilgiler Eğitimi üzerine çalışmaları olmak.
Eğitim FakültesiİlköğretimSınıf ÖğretmenliğiDoçent31Sınıf Öğretmenliği Bilim Dalında doktora yapmış olmak, Doçentliğini Sınıf Öğretmenliği Bilim Dalında almış olmak. Sesli ve Sessiz okuma akıcılığı üzerine çalışmaları olmak, okuma becerisi ve öğretmen eğitimi üzerine bilimsel çalışmaları olmak.
Güzel Sanatlar Fak.ResimResimDoçent31Plastik Sanatlar/Güzel Sanatlar alanında Doçent ünvanı almış olmak. "Özgün Baskı Sanatı" ve "Çağdaş Sanat Sorunları" konusunda uzmanlaşmış olmak.
Mühendislik Fak.Bilgisayar Müh.Bilgisayar Müh.Doçent21Bilişim Teknolojileri alanında doktora derecesine sahip olmak; Bilgi geri-getirim ve Doğal Dil İşleme sahalarında ve İleri Düzey İstatistiksel Yöntemlerin bu sahalara uygulanması konusunda çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriHalk SağlığıDoçent11Tıp Fakültesi mezunu ve Halk Sağlığı Doçenti olmak.Yurtdışında Asbestoz, Silikoz, Ergonomi, Biofeedback konularında eğitim almış ve iş sağlığı, şiddet, mobbing, anksiyete, geriatri alanlarında çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriBiyofizikDoçent11Diyabetik Sıçan Papiller Kalp Kasının Mekanik ve Elektriksel Aktiviteleri ve ESWL'nin Fasiyal Sinir Üzerine Etkileri konularında çalışmaları olmak.
Fethiye İşletme Fak.Ekonomi ve Finans Doçent21Enflasyon ve Enflasyon Beklentileri konularında çalışmaları olmak.
Turizm İşl.ve Otel.Y.O.Konaklama İşl. Doçent11Doçentliğini Turizm alanında almış ve Turizm Ekonomisi ve Politikaları konusunda çalışmaları olmak.

Bu haber 1077 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..