Öğretmen atamasında KPSS 1 Yıl Geçerli

Kamuya ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapıldı. Buna göre öğretmen atamalarında KPSS'nin geçerlilik süresi 1 yıla indirildi.

26 Şubat 2016 - 07:26

Kamuya ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapıldı. Buna göre öğretmen atamalarında KPSS'nin geçerlilik süresi 1 yıla indirildi. Yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'nin 26 Şubat 2016 tarihli sayısında yayınlanarak yürürlülüğe girdi. Yönetmelik değişikliğine göre, öğretmenlik atamalarında 2 Yıl olan KPSS'nin geçerlilik süresi bir yıla indirildi. Yönetmelikte yapılan değişiklik şöyle:

Eski HaliYeni Hali
KPSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda, sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder.KSPSS sonuçların açıklanmasından itibaren 2 yıl geçerlidir.Ancak öğretmen adayları için KPSS'de elde edilecek puanların  geçerlilik süresi bir yıldır.Ancak, bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda, sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder.

Bu haberin tüm hakları Akademi Haber'e aittir. www.akademi-haber.com şeklinde aktif link verilmeksizin kopyalanamaz ve kullanılamaz.

Bu haber 972 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..