Ömer Halisdemir Üniversitesi 17 Akademisyen Alacak

ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

06 Ekim 2016 - 00:26

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Yönergesi hükümlerine göre aşağıda belirtilen bölüm ve anabilim dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır.

Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Yönergesi Üniversitemiz web sitesinin (www.nigde.edu.tr) yönetmelikler ve yönergeler bölümünde yer almaktadır.

Başvurular ilanın günlük gazetede yayın tarihi itibariyle 15 (onbeş) gündür. (Günlük gazete ve Resmi Gazete’nin ilan tarihlerinin en son olanı dikkate

alınacaktır)

Profesörlük kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların 2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerine haiz olması, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sitesi matbu formlar modülünde bulunan öğretim üyesi başvuru dilekçesine, özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, Doçentlik başarı belgesi, yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Doçentlik kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların 2547 sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerine haiz olması, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sitesi matbu formlar modülünde bulunan öğretim üyesi başvuru dilekçesine, özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, Doçentlik başarı belgesi, yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 nüsha dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Yardımcı Doçentlik kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerine haiz olması, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sitesi matbu formlar modülünde bulunan öğretim üyesi başvuru dilekçesine, özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, doktora belgesi, Yabancı Dil Belgesi (KPDS, ÜDS, YDS veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen sınavların birinden 55 ve üzeri bir puana sahip olmak.) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 nüsha dosyayı başvuru dosyasına ekleyerek Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

BİRİMİ VE BÖLÜMÜ

ANABİLİMDALI / PROGRAMI

ÜNVANI

ADET

AÇIKLAMALAR

EĞİTİM FAKÜLTESİ

 

 

 

 

Eğitim Bilimleri

Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme

Yardımcı Doçent

1

 

Eğitim Bilimleri

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Yardımcı Doçent

1

 

Temel Eğitim

Okul Öncesi Eğitimi

Yardımcı Doçent

1

 

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

 

 

 

 

Biyoloji

Zooloji

Profesör

1

 

 

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

 

 

 

Maden Mühendisliği

Cevher Hazırlama

Profesör

1

 

İnşaat Mühendisliği

Geoteknik

Yardımcı Doçent

1

 

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Elektrik Makineleri

Yardımcı Doçent

2

 

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

 

 

 

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

-

Profesör

1

 

Gazetecilik

-

Doçent

1

 

Gazetecilik

-

Yardımcı Doçent

1

 

İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ

 

 

 

Temel İslam Bilimleri

Hadis

Yardımcı Doçent

1

İlgili alanda doktora yapmış olmak.

İslam Tarihi ve Sanatları

Siyer-i Nebi ve İslam Tarihi

Yardımcı Doçent

1

İlgili alanda doktora yapmış olmak.

TIP FAKÜLTESİ

 

 

 

Dahili Tıp Bilimleri

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Yardımcı Doçent

1

Enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı olmak. Dirençli nozokomiyal enfeksiyonlarda ve viral hepatit konularında deneyimli olmak.

Cerrahi Tıp Bilimleri

Üroloji

Yardımcı Doçent

1

Üroloji uzmanı olmak. Üroonkoloji alanında böbrek tümörlerinde moleküler çalışmalar yapmış olmak.

Cerrahi Tıp Bilimleri

Göz Hastalıkları

Yardımcı Doçent

1

Göz hastalıkları uzmanı olmak. Okul çağı çocuklarında refraksiyon ölçüm cihazları ile ilgili çalışma yapmış olmak.

NİĞDE ZÜBEYDE HANIM SAĞLIK YÜKSEKOKULU

 

 

 

Hemşirelik

-

Yardımcı Doçent

1

 

Bu haber 986 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..