Ordu Üniversitesi Akademik İlan [13.5.2014]

13 Mayıs 2014 - 10:39

SONY DSCÜniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Profesör adaylarının;Başvuru Formuna (Tıklayınız), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin noter onaylı suretleri, başlıca araştırma eserini belirttiği yayın listesini, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosya ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doçent adaylarının; Başvuru Formuna (Tıklayınız), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin noter onaylı suretleri, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 4 takım dosya ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent adaylarının; Yabancı dilini belirten Başvuru Formuna (Tıklayınız), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin noter onaylı suretleri, askerlik durum belgesi ve varsa yabancı dil belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile ilgili birime şahsen başvurmaları gerekmektedir. Adaylar, 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) fıkrası 2 numaralı bendi hükmü gereği, ilgili birimlerce yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır. Yabancı dil sınav tarihleri ve yerleri ilgili birimlerden öğrenilecektir.

Genel Şartlar

*Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı “Hizmet Belgesini” dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

* Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

MÜRACAAT TARİHİ; Profesör veDoçent adaylarının müracaatları, ilanın Resmi Gazete ve Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır) 15 gün,  diğer adayların ise Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

İLAN TARİHİ

HÜRRİYET GAZETESİ                13 MAYIS 2014

BirimiBölüm/Anabilim DalıUnvanıAdetK/DAçıklama
Fen Edebiyat FakültesiÇağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları / Çağdaş Türk Lehçeleri ve EdebiyatlarıProfesör11Eski Türkçe, Runik Yazılar ve Modern Türk Lehçeleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiTürk Dili ve Edebiyatı / Yeni Türk EdebiyatıYrd. Doçent11Tanzimat ve Servet-i Fünun Romanları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiYabancı Diller / İngiliz Dili ve EdebiyatıYrd. Doçent14İngiliz Tiyatrosu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiTürkçe Eğitimi / Türkçe EğitimiYrd. Doçent14Yazılı Anlatım ve Yazma Eğitimi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Müzik ve Sahne Sanatları FakültesiMüzik / MüzikYrd. Doçent11Nefesli Çalgılar (Klarnet) alanında çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri / Tıbbi PatolojiDoçent12Meme kanseri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri / Göz HastalıklarıYrd. Doçent14Diyabetiklerde göz bulguları konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri / Genel CerrahiYrd. Doçent13Mezenterik iskemi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri / Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve HastalıklarıYrd. Doçent14Biyolojik psikiyatri alanında çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri / Fizik Tedavi ve RehabilitasyonYrd. Doçent12Omurilik yaralanmaları konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri / RadyolojiYrd. Doçent11Gebelikte ultrasonografi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp Bilimleri / FizyolojiYrd. Doçent13Tıp Fakültesi mezunu olmak. Elektromanyetik alanın sağlığa etkileri üzerine çalışmalar yapmış olmak.

Bu haber 1629 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..