Ortaöğretim Kurumlarından mezun olamayanlar da geçici kayıt yaptırmak zorunda

Herhangi bir Yüksek Öğretim Kurumuna yerleşip de Ortaöğretim Kurumundan mezun olamayanlar, belirlenen tarihlerde yerleştirme yapılan bölüme geçici kayıt yaptırmak ve 30 Aralık 2016 tarihine kadar mezuniyet belgesini ibraz etmek zorunda.

13 Ağustos 2016 - 11:37

Herhangi bir Yüksek Öğretim Kurumuna yerleşip de Ortaöğretim Kurumundan mezun olamayanlar, belirlenen tarihlerde yerleştirme yapılan bölüme geçici kayıt yaptırmak ve 30 Aralık 2016 tarihine kadar mezuniyet belgesini ibraz etmek zorunda. Geçici kayıt yaptırmayanlar veya belirtilen tarihe kadar ortaöğretim mezuniyet belgesini ibraz edemeyenler, haklarını kaybedecekler. Konuyla ilgili Yüksek Öğretim Kurulu'nun kararı şu şekilde:

"Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak,ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık 2016 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır".

Bu haber 990 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..