Özyeğin Üniversitesi 5 öğretim üyesi ilanı

Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğünden:

05 Mayıs 2016 - 07:18

Üniversitemiz 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği" hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim üyesi alınacaktır.

İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Öğretim Üyeleri kadrolarına başvuracakların; anabilim dalını belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (4 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde Özyeğin Üniversitesi İnsan Kaynaklarına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

 

Fakülte

Bölüm

 

Doçent

Yrd. Doç.

Açıklama

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

Mimarlık

 

1

 

Mekân dizimi konusunda yurtdışında doktora yapmış, mimarlık temel alanında ÜAK doçentlik unvanı almış ve mekânsal analiz, kentsel mekânlarda yaya hareketleri konularında araştırmalar ve yayınlar yapmış olmak

Mühendislik Fakültesi

İnşaat Mühendisliği

 

 

1

Doktorasını yapı mühendisliği alanında ve yurtdışında yapmış olmak. Yapıların risk ve güvenilirlik analizi, sismik performans değerlendirmesi ve karayolu köprülerinin çoklu afet riskinin belirlenmesi konularında çalışmalar yapmış olmak ve uluslararası yayınları bulunmak

Mühendislik Fakültesi

Makina Mühendisliği

 

1

Makina Mühendisliği konusunda doktora yapmış olmak ve Makina Mühendisliği anabilim dalında doçentliğini almış olmak. Mekanik davranış ve şekillendirme, ileri fonksiyonel ve yapısal malzemelerin tasarımı, malzeme modelleri ve uygulamaları, hafif alaşımlar ve aşırı plastik deformasyon konularında çalışmalar yapmış olmak.

Sosyal Bilimler Fakültesi

 

1

Yeni Türk Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak. En az iki yıllık ders tecrübesi ve yurt dışında ders verme deneyimi bulunmak. Tefrika edebiyat, edebiyat teorileri ve Türk modernleşmesi konularında uzman olmak.Disiplinlerarası yetkinliğini makaleleri ve yürüttüğü projeler ile kanıtlamış bulunmak. İyi derecede İngilizce bilmek.

Sosyal Bilimler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler

 

 

1

Karşılaştırmalı ekonomi politiği ve sosyal politika konusunda doktorasını tamamlamış (yurtdışında doktorasını almış ise denkliği bulunan); ders tecrübesi ve yurtdışında ders verme deneyimi olan; tercihen cinsiyet ve araştırma metotları konularında uzman; Disiplinlerarası yetkinliğini ve sektörel bilgisini, yayınları ve yürüttüğü projeler ile kanıtlamış; iyi derecede İngilizce bilen

4162/1-1

Bu haber 912 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..