Özyeğin Üniversitesi Akademik İlan

Özyeğin Üniversitesinden:

28 Ocak 2016 - 00:34 - Güncelleme: 28 Ocak 2016 - 00:40

Üniversitemiz 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği" hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim üyesi alınacaktır.

İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Öğretim Üyeleri kadrolarına başvuracakların; anabilim dalını belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (4 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde Özyeğin Üniversitesi İnsan Kaynaklarına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Duyurulur.

 

FAKÜLTE

BÖLÜM

PROF.

DOÇENT

YRD. DOÇ.

AÇIKLAMA

İşletme Fakültesi

Ekonomi

 

 

1

Doktorasını Ekonomi alanında ve yurt dışında yapmış olmak. Makroekonomi, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası makroekonomi, Risk ve Sigorta üzerine uzmanlaşmış olmak ve uluslararası SSCI kapsamındaki hakemli dergilerde yayınlanmış çalışmaları bulunmak.

Mühendislik Fakültesi

Endüstri Mühendisliği

 

 1

 

Endüstri Mühendisliği konusunda doktora yapmış olmak ve Endüstri Mühendisliği anabilim dalında doçentliğini almış olmak. İşbirlikli ve İşbirliksiz oyun kuramının lojistik uygulamaları, havayolu optimizasyonları, kan bağışı tedarik zinciri yönetimi, envanter rotalama problemi ve uygulamaları konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Sivil Havacılık Yüksekokulu

 

 

1

 

Yönetim Organizasyon konusunda doktora yapmış olmak ve Stratejik Yönetim ana bilim dalında doçentliğini almış olmak. Öğretmen pilot olmak ve Pilot Eğitimi ve Havacılık konularında en az 10 yıl tecrübesi olmak. Pilotlar üzerinde Stres Faktörleri ve Yönetilmesi, İnsan Faktörleri ve Ekip Kaynak Yönetimi konularında çalışmalar yapmış ve yayınlanmış makaleleri bulunmak. SHGM tarafından onaylı en az 3 Teorik Bilgi dersinin yetkisine sahip olmak.

Sosyal Bilimler Fakültesi

 

 

 

1

Yeniçağ/Erken Modernite Siyasi Tarihi alanında uzman; Tarih doktoralı; Dünya veya Uygarlık Tarihi alanında ve kendi uzmanlık alanında öğretimde geniş tecrübeli; Kendi uzmanlığında birden fazla yayın sahibi; Avrupa, ve Osmanlı Tarihi üzerine lisans düzeyinde uzmanlaşmış dersler verebilecek.

Sosyal Bilimler Fakültesi

Psikoloji

 

 

1

Algı ve/veya dikkat mekanizmaları üzerine en az 5 yıl ders verme ve interdisipliner olarak araştırma yapma tecrübesine sahip olmak, bilişsel sinirbilim ve psikoloji konularına hakim olmak, algı, dikkat, ve doğal sahne istatistikleri konusunda bilimsel yayınları bulunmak ve bilişsel bilim doktorasını tamamlamış olmak

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Gastronomi ve Mutfak Sanatları

 

 

1

Gıda Mühendisliği, Gıda Bilimi veya Gıda Teknolojisi alanlarında doktora yapmış olmak.

698/1-1

Bu haber 1124 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..