Rektör Aydınlı, Üniversiteye Veda Etti

28 Temmuz 2016 tarihinde Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne Rektör olarak atanan Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Denetleme Kurulu Üyeliğine atanması nedeniyle üniversitedeki görevinden ayrıldı

31 Aralık 2016 - 00:05 - Güncelleme: 31 Aralık 2016 - 00:21

Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda, altı aydan bu yana çalıştığı mesai arkadaşlarıyla bir veda buluşması yapan Aydınlı, Sezai Karakoç’un “…kaderin üzerinde bir kader vardır…” sözlerinden örnek vererek konuşmasına başladı. 15 Temmuz sonrasında yaşanan süreçte ülkemizde çok hızlı ve zorlu süreçler yaşandığını belirten Aydınlı, mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştıklarını ifade etti. Aydınlı: “Kurumsallaşma dediğimiz olgu biraz da niyete bağlıdır. Belirli ilke ve prensipler dahilinde hareket ettiğinizde yaptığınız her şey kurumsallaşmaya katkı sağlıyor. Bu doğrultuda hem Çankırı hem de Ankara tarafından yaptıklarımız takdir edildi. Bizim buraya gelmemizin sebebi hepinizin malumu. Ülkemiz zor bir süreçten geçse de 2017 yılının Türkiye için bir çıkış zemini oluşturacağını düşünüyorum. Kendi ailemden çok sizleri gördüm. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Hamdolsun bu zamana kadar telafisi mümkün olmayan hatalı bir işlem yapmadan bugünlere kadar geldik. Şimdiye kadar neler yaptık diye düşündüğümüz zaman üniversitemizin dışarıya bakan yüzünü ele aldık. Üniversitemizin isminin kısaltmasını ÇAKÜ yapmamızın ne kadar doğru olduğunu bizzat YÖK’ten bize söylediler. Faaliyetlerimizde bizi öne çıkaracak tanıtım logomuzu tamamladık. Ama hiçbir zaman burayla alakası olmayan ne bir deyim kullandık ne de bir profil çizdik. Yine Dış İlişkiler Ofisini düzenlemekle ne kadar doğru bir şey yaptığımızı gördük. Keza Cibutili öğrenciler bizim için bir ilkti ve burada uzun vadeli bir öğrenci ilişkisi kurulması hem örnek hem de ilk oldu.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Aydınlı ayrıca iki tane fakülte kurulmasına vesile olduklarını belirtti. Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulmasının Tıp Fakültesinin önünü açacağını belirten Aydınlı, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın talebiyle İslami İlimler Fakültesinin resmi olarak gerçekleştirilmesini sağladıklarını söyledi. Aydınlı, üniversitenin şehir ile kopuk olmaması gerektiğinin altını çizerek bu konuda büyük aşama kaydettiklerini belirtti. Prof. Dr. İbrahim Aydınlı ikinci kampüs dahil 20.000 ağaç hedefine ulaşılacağını da ifade etti. YÖK’te de gündeminin yine Çankırı Karatekin Üniversitesi olacağının altını çizen Aydınlı, yazdığı duygu yüklü şiiri okuyarak veda konuşmasını tamamladı.

Veda buluşması Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Çakır ile Özel Kalem çalışanlarının Prof. Dr. İbrahim Aydınlı’ya hediye ve çiçek takdimi ile tamamlandı.

Bu haber 1260 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..