ÜAK, terörü kınadı

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, 233 üncü Toplantısını 22 Mart 2016 tarihinde İstanbul Üniversitesinde yaparak oy birliği ile son zamanlarda gerçekleştirilen ve masum insanlarımızın ölümüyle sonuçlaran terör saldırılarını kınadı

24 Mart 2016 - 09:47 - Güncelleme: 24 Mart 2016 - 09:48

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, 233 üncü Toplantısını 22 Mart 2016 tarihinde İstanbul Üniversitesinde yaparak oy birliği ile son zamanlarda gerçekleştirilen ve masum insanlarımızın ölümüyle sonuçlaran terör saldırılarını kınadı. Üniversitelerarası Kurul Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Son zamanlarda ülkemiz terör saldırıları dalgasıyla karşı karşıyadır. Terör örgütleri kirli emellerine ulaşmak için, Ankara’da, İstanbul’da suçu yalnızca o sırada sokaktan geçmek olan canlarımızı hedef almıştır. 

Daha önce ülkemizin değişik yerlerinde askerimize, polisimize, kamu görevlilerimize karşı yapılan terör eylemleri ile büyük şehirlerimizde sivil vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırısı arasında hiçbir fark yoktur. İnsanlarımızın serbestçe dolaşma hakkı bulunan sokakları, şehirleri korkulacak yerler haline getirmeye, hayatın normal akışını korkuyla kesintiye uğratmaya çalışan, hain emellerine asla ulaşamayacaktır. 

Herkes bilmelidir ki, bu millet, bu topraklarda bin yıldır yaşamaktadır. Asırlardır doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle kopmayan bir kardeşlik bağı ile birbirine bağlı olduğumuz bu topraklarda, gözü dönmüş teröre karşı; sağduyuyu elden bırakmadan, yapılan hain saldırılara karşı kardeşlik ve dayanışma duygularımızdan taviz vermeden, sabırla tek vücut olmaya devam edeceğiz. 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her şartta ülkesinin bölünmez bütünlüğünden vazgeçmeyecektir. Milletimizin kararlılığı, devletimizin gücü ve imkânlarıyla; bu saldırıların faillerinin ve arkasındaki karanlık güçlerin tespit edilerek gereken cezanın verileceğine olan inancımız tamdır. Milletimizin huzurunu, ilkemizin güven ve istikrar ortamını bozmayı amaçlayan bu terör saldırılarında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Bu haber 581 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..