Üniversiteden öğrencilere örnek kampanya

Amasya Üniversitesi Rektörlüğü, örnek bir kampanyaya imza attı. Yeşilayla yapılan işbirliği sonucunda sigarayı bırakan öğrencilere bir yıl boyunca bedava yemek verilecek.

28 Aralık 2016 - 09:09

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, 17 bin 500 öğrencinin öğrenim gördüğü üniversitede Yeşilay Kulübü ile işbirliği yaparak bilgilendirme çalışması sonrası sigarayı bıraktığı belirlenenlere yönelik ücretsiz yemek uygulaması düzenleyeceklerini açıkladı.

"O SİZİ BIRAKMADAN SİZ ONU BIRAKIN"

Sosyal medyadan duyurusunu yaptıkları uygulamadan bahsettiği öğrencilerine sigaranın 200'e yakın zehirli madde içerip 20'ye yakın kanser türünü tetiklediğini anlatan Rektör Orbay, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Aylin Çapraz ile irtibata geçip yapılan kontrollerde sigarayı bıraktığı belirlenen öğrencilerine önümüzdeki 2017-2018 eğitim-öğretim yılı boyunca öğlen yemeklerinin ücretsiz verileceğini belirtti.

Sigara kullanan öğrencilerine "O sizi bırakmadan siz onu bırakın" diye seslenen Orbay'ı dinleyen Tarkan Güncü bırakma sözü verdi. Emre Ezgin ise sigarayı yakın zamanda bırakmaya çalışacağını söyledi.

Bu haber 1296 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tuğrul
    5 ay önce
    Rektörümüzü ve bu kampanyaya öncülük edenleri kutluyorum. Gerçekten gençleri bu türden kötü alışkanlıklardan kurtarmak için ne gerekiyorsa yapılmalı.