Üniversiteler Ankara Saldırısını Kınadı

Ankara'daki saldırıya toplumun değişik kesimlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Üniversiteler de birbiri ardına yayınladıkları açıklamalarla Ankara'daki saldırıyı lanetleyip kınadılar. İşte o mesajlardan bazıları

18 Şubat 2016 - 09:54 - Güncelleme: 18 Şubat 2016 - 12:42

Düzce Üniversitesi:

Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yaşamını yitiren ve yaralanan yurttaşlarımızın yakınlarına ve aziz Milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Düzce Üniversitesi olarak, bir insanlık suçu olan terör eylemlerini gerçekleştiren, destekleyen ve bu terörist faaliyetlere zemin hazırlayanları şiddetle kınıyor ve lanetliyor; şer odaklarının insanlık dışı yöntemlerle hain amaçlarına ulaşamayacaklarını bir kez daha vurguluyoruz.

İstanbul Üniversitesi:

17 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin personeline ve vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen menfur terör saldırısını lanetliyor; terörün dini, dili ya da milleti olmadığını bir kez daha belirtiyor; yitirdiğimiz canlar için derin üzüntü duyuyor; saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yaralılara acil şifa, milletimize ve tüm insanlığa başsağlığı diliyoruz.

Karabük Üniveristesi:

Dün akşam saatlerinde Başkent Ankara’da Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen alçak terör saldırısını lanetliyor; saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, yaralılarımıza şifa diliyoruz. 

Anadolu Üniveristesi:

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, 17 Şubat'ta Ankara'da meydana gelen terör saldırısı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Prof. Dr. Gündoğan mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ülkemizin dirliğine ve birliğine, milletimizin huzuruna kasteden bu menfur terör saldırısını şiddetle kınıyorum.  Bugün, insanlık dışı bu elim saldırı karşısında birlik ve beraberliğimizi koruma azmi içinde yorulmadan ve yılmadan çalışan milletimiz, milli hedeflerini gerçekleştirme yolundaki yürüyüşünde daha da kararlıdır; sadece ülkesi için değil, dünyadaki bütün mazlum milletler adına verdiği mücadelesinde daha da güçlüdür. Milletimizin haklı davası uğruna fedakârca çalışırken, bu hain terör saldırısı ile canlarına kastedilen askerlerimizden, askeri personelimizden ve vatandaşlarımızdan yaşamı yitiren şehitlerimize,  Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar; milletimize de baş sağlığı diliyorum."

Çanakkele Onsekizmart Ünivresitesi:

Ankara’da, güvenlik güçlerimizi hedef almış terör saldırısını gerçekleştirenleri ve onların destekçilerini nefretle lanetliyoruz. Yeri ve niteliği ne olursa olsun her türlü saldırının; ülkemizin varlığını, bütünlüğünü ve ilerleyişini engelleyemeyeceğine olan inancımız tamdır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Gazi Üniversitesi:

Devletimizin, masum halkımızın, kahraman güvenlik güçlerimizin teröre ve terörizme karşı göstermiş olduğu mücadele ve kesin iradeyi destekliyoruz; terörü ve her türlü destekçilerini lanetliyoruz.

Ankara Üniversitesi:

Ankara Üniversitesi olarak; 17 Şubat günü Personel Servis Araçlarına yönelik menfur saldırıyı kınıyor; barış, huzur ve kardeşliğimizi bombalayanları nefretle kınıyoruz. Hiçbir güç ve güçlük demokrasiyi, birlik ve beraberliğimizi, barış ve huzur ortamımızı bozamayacaktır. Bu saldırıyı en güçlü biçimde kınamanın ötesinde, saldırının müsebbiplerine Ankara Üniversitelilerin vereceği en iyi karşılığın, aklıselim ve Türkiye Cumhuriyeti değerleri etrafında birleşmek olacağına inanıyoruz. Bu görüşlere Ankara Üniversitesinin tüm üyelerinin yürekten katıldığı inancıyla, yaralılara acil şifa, hayatını kaybedenlere rahmet diliyoruz.

Fırat Ünivresitesi

Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden terör odakları, dün akşam Ankara’da çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. Dün meydana gelen menfur terör saldırısı yüreğimizi derinden yaralamıştır. Ülkemizin içeride ve dışarıda giriştiği terör mücadelesini sekteye uğratmaya yönelik saldırıların amacına ulaşamayacağı herkes tarafından bilinmelidir. Saldırı sonrası milletimiz, her zamankinden daha güçlü ve daha çok birbirine kenetlenmiştir. Hain terör saldırısını, lanetliyor şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, tüm yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

Bu haber 487 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..