Üniversitenden o profesöre tepki

Ankara Üniversitesi İlaihyat Fakültesi, yaptığı açıklamada Prof. Dr. Mustafa Aşkar'ın bir tv programında sarf ettiği sözlerine katılmadıklarını belirtti.

13 Haziran 2016 - 17:06

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Aşkar’ın bir tv kanalında katıldığı bir iftar programında kullandığı bir söz nedeniyle açıklama yayınlandı. Hem fakülte hemde üniversite kurumsal web sayfası üzerinden yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Fakültemiz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa AŞKAR, bir tv kanalında yayınlanan bir iftar programında, “namaz kılmayanların hayvan olduğunu” ifade eden talihsiz bir açıklama yaparak, İlahiyatçı akademisyenler bir yana, sağduyu sahibi hiçbir Müslümanın kabul etmeyeceği bir konuşma yapmıştır. Bu konuşmayı Fakülte Dekanı olarak başta şahsım ve diğer öğretim üyelerimizin asla tasvip etmediğini belirtmek isterim. Muhtemelen maksadını aşan bir ifade de bulunan adı geçen öğretim üyemizin de yanlış anlamalara meydan vermemek için, bu beyanıyla ilgili bir düzeltme ve açıklama yapması uygun olacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal
A.Ü. İlahiyat Fakültesi Dekanı

Bu haber 525 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..