Vekaleten dekan atanabilecek

Tüm üniversitelerde görev yapan dekanlarının istifasının ardından, üniversitelerin vekaleten dekan atama teklifleri YÖK tarafından değerlendirilecek.

22 Temmuz 2016 - 23:50

Tüm üniversitelerde görev yapan dekanlarının istifasının ardından, üniversitelerin vekaleten dekan atama teklifleri YÖK tarafından değerlendirilecek.  Konuya ilişkin Yüksek Öğretim Kurulu açıklaması şöyle:

Bilindiği üzere 19.07.2016 tarihinde bütün devlet ve vakıf üniversitelerindeki fakülte dekanlarının istifası istenmiş, 20.07.2016 tarihinde tüm fakülte dekanlarımızın istifalarına ilişkin Rektörlük teklifleri Başkanlığımıza iletilmiştir.

Bu teklifler YÖK Genel Kurulunda kabul edilmek suretiyle karara bağlanmış, devletimizin bekası ve milli iradeye saygı noktasında tek vücut olan tüm üniversitelerimize bu konuda göstermiş oldukları işbirliği dolayısıyla teşekkür edilmiştir. Ayrıca tüm üniversitelerimizde en kısa süre içerisinde yeniden dekan ataması işlemlerinin gerçekleştirileceği bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Bu kapsamda Başkanlığımızca üniversitelere bir yazı gönderilerek, Rektörlerimizin uhdesine verilmiş olan dekan vekilliklerinin, Rektörlerimizce uygun görülecek öğretim üyelerine verilmesinin talep edilmesi halinde Kurulumuzca değerlendirileceği belirtilmiştir.


YÖK’TEN ÜNİVERSİTELERE GÖNDERİLEN YAZI:

“Rektörlerimizce Başkanlığımıza iletilen talepler dikkate alınarak; Rektörün uhdesine tevdi edilen dekan vekillikleri ile ilgili olarak; bu vekâletlerin tarafınızca gereken incelemelerin titizlikle yapıldıktan sonra uygun görülen öğretim üyelerine verilmesi ile ilgili talebinizin Kurulumuz Başkanlığına gönderilmesi halinde değerlendirilebileceğine dair bilgilerinizi rica ederim.”

Bu haber 1330 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..