Wattpad’te Yeni Bir Roman: Zehr-i Kader

Dünya’nın ve Türkiye’nin en büyük hikâye paylaşım platformu Wattpad, çığır açmaya devam ediyor.

13 Mart 2016 - 00:49

Genç neslin yazarlık yeteneğini keşfetmesine büyük destek veren platformda birbirinden iddialı roman eserleri de okuyucu ile buluşuyor. 

Wattpad’e iddialı giriş yapan romanlardan biri de “Zehr-i Kader” isimli eser oldu. Mehmet Bıldırcın tarafından kaleme alınan Zehr-i Kader, kadın ve kadına şiddeti konu ediniyor. Hayatı acı ve şiddet ile geçen bir kadının, yaşadığı trajediler ile kaçış serüvenini anlatan eserde, bir kadının yoktan var olma ve dirilişi okuyucu ile buluşuyor.

Romanın başkarakteri Lâl isimli dilsiz bir kadındır. Lâl kaçarak evlenmiştir. Mutluluk arayışıyla kaçtığı adam, hayatını perişan eden bir zalime dönmüştür. Tam 10 yıl süren bu esaret, yeniden kaçış ile son bulmuştur. İstanbul’dan sonra Konya’da devam eden serüvende Lâl, yeni bir hayata başlayıp mutluluğu yakalamıştır. Üstelik başarılı bir kadın haline gelmiştir. Ancak kaderindeki kötü yazgı burada da yakalamıştır Lâl’i. Hayatının en büyük dramına sahne olan bir trajedi ile karşı karşıya kalan Lâl, bu sahneden ağır yaralı bir kadın olarak çıkmıştır. Sevdiklerinin desteği ile yeniden diriliş ilan eden başkarakter, ülke çapında lider bir kadın haline gelmiştir. Ancak romanın sonunda yaşadığı bir hüzünlü olay, kaderi insanın değiştiremeyeceğini öğretmiştir.

Yayınevine Sitem Etti, Wattpad’te YayınIadı

Etkileyici ve uzun süren bir emeğin eseri olan Zehr-i Kader’in Wattpad öncesi hikayesi de ilginçtir. Yazar Mehmet Bıldırcın, Türkiye’yi derinden sarsan bir olay sonrası bu romanı yazmaya karar verdi. Eseri yayınlatmak istedi ve ülkenin önde gelen 2 yayın evi ile irtibata geçti.  Her iki yayınevi de o dönem yayın programlarının dolu olduğunu belirtti. Bir süre araştırma yaptıktan sonra bir kanıya vardı. Daha önce kitabı olmayan ve ülke çapında isim yapmamış bir yazarın kitabı büyük yayın evlerinde yayınlanmıyordu.  Bu durum sadece kendisi için geçerli değildi. Bu konuda başarılı eserler yazmalarına rağmen ücretli kitap bastırmak zorunda kalan bazı yazarlar ile de görüştü. Sonuç genel olarak aynıydı.

Türkiye’deki bu uygulamaya sitem eden yazar Mehmet Bıldırcın, “Kendim için değil, halk için yazıyorum” diyerek Zehr-i Kader romanını ücretli yayınlatma fikrini çöpe attı. Yazdıklarını insanlara ulaştırmak için sosyal medyayı kullanmaya karar verdi. Tam da bu sırada Wattpad ile tanışan Mehmet Bıldırcın, daha profesyonel bir paylaşım yapacağı kanaatine vararak Zehr-i Kader’i bu platformda yayınladı.

Wattpad’in yeni fenomeni olacağa benzeyen Zehr-i Kader, şimdiden okuyucuların beğenisini kazanmayı başardı. Esere wattpad üzerinden ulaşabilirsiniz: https://www.wattpad.com/story/65516276-zehr-i-kader

 

Bu haber 2660 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..