Yaşar Üniversitesi Akademik İlan [18.5.2014]

19 Mayıs 2014 - 12:15

Üniversitemiz ilgili Birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 25. ve 26. maddeleri ile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca yayımlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz erişim sayfasında yayımlanan Akademik Kadrolara Atama ve Yükseltmelerde Esas Alınacak Yayınlara İlişkin Yönerge’de belirtilen kriterleri yerine getirmiş olmak kaydı ile, ilgili Anabilim dallarında uzmanlaşmış, aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak Öğretim Üyeleri alınacaktır.

Başvuru Şartları:

* Adayların başvurulan Anabilim dalını belirten dilekçelerine son 6 ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, YÖK formatlı güncel özgeçmiş, onaylı nüfus cüzdanı sureti, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, Profesörlük, Doçentlik ve Doktora belgelerinin resmi onaylı örnekleri, yabancı dil (İngilizce) yeterliliğini gösteren belge örneği, yayın listesi, başlıca araştırma eserleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını, yayınlarına yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayacak şekilde hazırlanmış; Profesör kadroları için beş (5), Doçent kadroları için dört (4) nüsha dosya ile 4 adet CD'yi (CD içeriğinde: yayın dosyasında bulunan eserlerin dijital ortama aktarılması, Word ortamında Özgeçmiş ile) ekleyerek başvurmaları gerekmektedir.

* Üniversitemizde eğitim-öğretim dili İngilizce olduğundan, başvuruda bulunacak adayların İngilizce ders verebilecek koşullara sahip olmaları gerekmektedir.

* Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca onaylanmış denkliğinin olması şarttır.

* Başvurular, ilan tarihinden itibaren onbeş (15) gün içerisinde Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Üniversite Cad. Ağaçlı Yol, No:35-37 PK. 35100 Bornova - İZMİR adresine kargo ile yapılabilir. İnternet üzerinden başvuru kabul edilmez. Son başvuru tarihi 2 Haziran 2014’tür. Kargo ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Üniversitemize ulaşmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan, eksik belgeli ve başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular ile kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

* İlan edilen kadrolar daimi statüde olup, tam zamanlıdır.

 

FAKÜLTEBÖLÜM ADIKADRO

ÜNVANI

KADRO

ADEDİ

UZMANLIK ALANI
Mühendislik

Fakültesi

Endüstri Mühendisliği BölümüProf.Dr.1Doktora ve Doçentlik derecelerini Endüstri Mühendisliği alanında almış olmak. Üretim, Envanter ve Servis Sistemlerinin Performans Analizi; Rassal Süreçler ve Rassal Modelleme; Kuyruk Teorisi; Optimal Denetim alanlarında eğitim, araştırma ve yayınlar yapmış, tercihen yurtdışında akademik iş tecrübesine sahip olmak.
Mühendislik

Fakültesi

Endüstri Mühendisliği BölümüProf.Dr.1Doktora ve Doçentlik derecelerini Endüstri Mühendisliği alanında almış olmak. Otomasyon ve gömülü denetim, açık kaynak yazılım, rassalmodelleme alanlarında eğitim, araştırma ve yayınlar yapmış,tercihen yurtdışında akademik iş tecrübesine sahip olmak.
Mühendislik

Fakültesi

Elektrik-Elektronik Mühendisliği BölümüDoç.Dr.1Doktora ve Doçentlik derecelerini Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında almış olmak.Elektromanyetik, mikrodalga, anten alanlarında eğitim, araştırma ve yayınlar yapmış, tercihen yurtdışında akademik iş tecrübesine sahip olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiUluslararası İlişkiler BölümüDoç.Dr.1Doktora ve Doçentlik derecelerini Uluslararası İlişkiler alanında almış olmak. Uluslararası Ekonomi Politik, Avrasya Siyaseti, Orta Doğu Siyaseti, Uluslararası Güvenlik, Enerji Politikaları, Türk Dış Politikası alanlarında eğitim, araştırma ve yayınlar yapmış, tercihen yurtdışında akademik iş tecrübesine sahip olmak.

4195/1-1

Bu haber 630 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..