YÖK Heyetinin Pakistan Ziyareti

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, kurum üyeleri ve rektörlerden oluşan bir heyet ile eğitim alanında işbirliğine yönelik olarak Pakistan'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

14 Nisan 2016 - 16:16

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, kurum üyeleri ve rektörlerden oluşan bir heyet ile eğitim alanında işbirliğine yönelik olarak Pakistan'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Konuşa İlişkin Prof. Dr. Yekta Saraç'ın konuşa ilişkin açıklaması şöyle:

Bazı YÖK Üyelerimiz ve üniversitelerimizin rektörlerinden oluşan heyet ile Türkiye Cumhuriyeti ve Pakistan İslam Cumhuriyeti arasında yükseköğretim alanında kapsamlı işbirliğine yönelik bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde Pakistan İslam Cumhuriyeti’ne resmi bir ziyaret gerçekleştirmekteyiz.

Ziyarette, YÖK olarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti adına, Pakistan İslam Cumhuriyeti Hükümeti adına ise Pakistan Yükseköğretim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mukhtar Ahmed ile kapsamlı bir mutabakat zaptı imzaladık.

Mutabakat Zaptı, Pakistan’dan gelecek devlet burslusu öğrencilerin, üniversitelerimizde öğrenim görmesine imkân sağlamasını da içermektedir.

Ziyaretimizde Pakistanlı rektörlerle de bir araya geldik.

Görüşmemizde, Pakistan-Türkiye üniversiteleri arasında işbirliği, lisans ve lisansüstü düzeyde ortak program açılabilmesi, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi ve iki ülkenin ilgi duyduğu alanlarda ortak projeler üzerinde çalışılması, diplomaların denkliği ve Teknopark deneyimlerimizi paylaşacağımız bir protokol imzaladık.

Bu haber 599 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..