YÖK'te Terör Toplantısı

Yüksek Öğretim Kurulu, terörden etkilenen bölge ünivesitelerinin rektörleriyle yaşanan olayların eğitime yansımalarını görüşmek üzere YÖK'te bir toplantı gerçekleştirdi.

03 Mayıs 2016 - 20:57

Yüksek Öğretim Kurulu, terörden etkilenen bölge ünivesitelerinin rektörleriyle yaşanan olayların eğitime yansımalarını görüşmek üzere YÖK'te bir toplantı gerçekleştirdi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Başkan Saraç, son dönemlerde yaşanan terör hadiselerinin yükseköğretim kurumlarımıza yansımalarını görüşmek maksadıyla Hakkâri, Mardin Artuklu, Siirt, Şırnak üniversitelerimizin rektörleri ve Batman üniversitemizin rektör yardımcısı ile YÖK’te bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda, bölgedeki üniversitelerde eğitim-öğretimlerini sürdüren öğrencilerimizin ve bu üniversitelerde görev yapan idari/akademik personelin durumlarını, yaşadıkları sorunları bütün yönleriyle ele alındı.

Bölgedeki üniversitelerimizin terör olaylarından etkilenmemesi için alınması gereken kararlar ve atılması gereken tüm adımlar rektörlerimizle istişare edildi.

Bu haber 500 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..