Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğüne Bülent Çiftçi atandı

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğüne Bülent Çiftçi'nin atanmasına dair kararname bugün yayınlandı.

05 Mayıs 2016 - 07:38

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğüne Bülent Çiftçi'nin atanmasına dair MEB Kararnamesi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yayınlanan kararnamede "Açık bulunan 1'inci derece kadrolu ve 6400 Ek Göstergeli Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğüne Bülent Çiftçi'nin atanması, 657 Sayılı Kanunun 68/b ve 2451 Sayılı Kanunun 2'inci maddesine göre uygun görülmüştür" denildi. Bülent Çiftçi 20 Ocak 2016 tarihi itibarıyla bu görevi fiilen yürütmekte idi.

Bülent Çiftçi Kimdir

1975 yılında Giresun / Şebinkarahisar’a bağlı Yedikardeş Köyünde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Şebinkarahisar’da tamamladı. Balıkesir Üniversitesi, Necatibey Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünden 1997 yılında mezun oldu. 1997 yılından itibaren Bursa’da farklı okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Yurt Dışında görevlendirildi. 2007-2012 yılları arasında Suudi Arabistan Cidde Uluslararası Türk Okulu’nda öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatında, Müsteşar Özel Kalem Müdürü olarak görevlendirildi. Aynı yıl Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Grup Başkanlığı görevine atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Müsteşar Özel Kalem Müdürlüğünü yürütürken 20 Ocak 2016 tarihi itibari ile Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Felsefe alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bu haber 2376 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..